Arduino İle Kendi Kendine (Otonom) Park Eden Araba Yapımı

Leodamar

Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, Elektronik Teknolojisi Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Bitirme projesi olarak kendi kendine park eden araç tasarlanmam istendi. Bende " https://www.robimek.com/arduino-ile-kendi-kendine-otonom-park-eden-araba-yapimi/ " şu sitede ki aracı tasarladım. Aracı mekanik olarak kurdum fakat araç tam da istediğim gibi park etmiyor 2 şekilde park etmesi gerekiyor.
1.) Paralel Park Etme Metodu
2.) Dik Park Etme Metodu
Link bıraktığım sitede komutlar dahil her şey mevcut. Bende komutları olduğu gibi Arduino Mega 2560 Kartına yükledim. Fakat araç iki cisim arasına park ederken erken hareket ediyor. Başlatma butonuna bastığım da biraz ileri gittikten sonra direkt sol yapıyor.
Örneğin;
Bir komutta şöyle yazıyor;
"Robot_Hareket(İleri,130); Bu komut 130 pmw hızla belirtilen yönde git demek anlamına geliyor.
hemen altında ki say(17); komutu da o hareketin ne kadar yapması gerektiğini belirtiyor ben bu komutları sayısını yükselttiğim anda ve ya düşürdüğüm anda gene herhangi bir gelişme olmuyor. Bu konu da yardımcı olabilecek var ise minnettar kalırım herkese teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri