GSM MODULU

gon_z3

Üye
Arkadaslar benım yapmak ıstedıgım herhangı bı modul kullanarak plc ye gereklı kontakları saglamak mesela GSM modulu koyacam ben bu moduldekı hattı aradıgımda 1 e bastıgımda sısteme start verecek 2 ye bastıgımda stop edecek bunu yapmam mumkunmu yardımcı olursanız sevınırım

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
tabiki yapmak mümkün bunun için benim yaptığım bir devre var 8 role çektiriyorum eski bir cep telefonu kullanıp pic ile haberleştiriyorum telefonu arayıp 4 haneli bir şifre giriyorum şifre doğru ise 11 ile 1.roleyi 1 yapıyorum 10 ilede 0 yapıyorum aynı şekilde 8. roleye 81 1 yapıyor 80 sıfır yapıyor devre kolay fakat yazılımı oldukça uzun ve zor olmuştu ben sana devreyi nasıl yapacağını anlatırım ama devreyi isteme çünkü para ile satıyorum güvenlik sistemi içinde

tamam sorun degıl sen bana bı anlat ben ona gore bıseyler yapmaya calısayım

eskibir ericson yada nokia çalışır durumda tel bul bunun altındaki konnektörde rs232 tty bağlantı yapılabilen bir yer var oraya pic ile bağlanıp oradan telefonun haberleşme protokolü ile data iletişimi yap. arama geldiğinde cevap verme datası gönder tel cevap verdiğinde telin hoparlöründen sesi küçük bir anfi devresi ile azda olsa yükselterek dtmf ton decodere aktar , tonları okuyarak pice gönder ve gereken işlemi yap anlatabildimmi bilmiyorum kolay gelsin

tamam ben bunu deneyecem eger takılırsam ozelden mesaj atarım cok saaol yardımın ıcın

tamam ben bunu deneyecem eger takılırsam ozelden mesaj atarım cok saaol yardımın ıcın

bence rs232 haberlesme yapmanıza gerek yok telefonun kulaklık cıkısını direk olarak cm8870 entegresine verirseniz kodların binary karsılıgını 4 ayaktan alırsınız bunları pic e okutarak istediginiz roleyi ceker ve kapatırsınız kısaca yazdım burada ama aslında cok basit bir sisteme dayanıyor proje mantıgı uste belirttigim sekilde olacak size ornek bir kod da vereyim isterseniz daha once bu tip cep telefon ve dtmf kodları ile bircok cihaz ve sistemi uzaktan kontrol ile calıstıran uniq bir cihaz yapmıstım

Saygılarımla

arkadaşlar mrb .bende boyle bi sistem uzerinde arastırma yapıyorum .gsm hattı uzerinden artezyen kuyusu (tarla sulama ) işi icin uzaktan kumanda etmek istiyorum .benim icin gerekli olan giris uyarı bilgisi kuyu panosu tarafından enerjinin kesildigi ve geldigi zaman bana haber verebilecek ,su olmadıgı zaman haber verebilecek artı sistemi calısıtırdıgım zaman bana sistem calıstı(role cekince buzer sesi gibi v.s)uyarı sinyali vericek bi sisitem gerekli....sistemi alma taraftarıyım yardım icin ([email protected])mail atarsanız sevinirim......

bu iş için tek yönlu aç kapa gerıye rapor bilgi istemıyorsan telefonlada olur hatta 7 adet anahtarlama yapabılırsın yazılım olmadan 8 dersem olmaz binali sayı da 16 dan dongu var:)

hazır ıstersen oda var tabı parayla satılıyor aç kapa saat kur ıstedığın saatte kapansın motor bağlarsan koruma fılan reklam yapmıyalım:)

...rs232 ile eski bir telefona bağlayıp, diğer telefonla mesaj gönderdiğinde nasıl bir sinyal geliyor testi yapabilirsin... eğer, örneğin 3434 mesajın içeriğine göre nasıl bir sinyal rs232'den geçtiğini çözersen, buradan itibaren istediğini kumanda edebilmek için herşey apaçık demektir... aslında bu işin anahtarı, cep telefonundan herhangi bir mesajla istediğini yapabilmek için... aynı şekilde, bir bilgisayar yazılımı hazırlayabilirsin(bu çok zahmetli olacak) ki telefonu açtığında, seçenek menüleri söylenip, ona göre evdeki birşeyleri kumanda etmek için...

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri