GSM Modülü Yardım

Tebrikler Mainloop,
Gene size yakışan bir ürün ortaya çıkarmışsınız. Lipo pil şarj devresini kendiniz mi yaptınız.Esas soruma geleyim bende benim cihazıma şarj devresi ve pil eklemek istiyorum.Sürekli 12v Adaptör takılı olsun elektrik kesintisinde pil devreye girsin elektrikler gelince gene pil şarj olsun ve dolunca şarj işlemi bitsin.Yol haritasını gösterin gerisine ben denerim :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar demir direk üreten bir firmayız. dolayısıyla kaynak makineleri ve demir kesme makineleri var. kompanzasyon panosunda şuan hem endüktif hem de kapasitif olarak ceza durumunda . ayrıca kontaktörlerim sık sık yapışıyor.. tahminimce kaynak makineleri anlık gir-çık yaptığı için endüktif cezaya , anlık yüksek akım çektikleri için kontaktörlerin yapışmasına dolayısıyla kapasitif ceza neden oluyor. bu iki duruma nasıl bir çözüm yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim . iyi günler

Main Loop Telit GL865 modülü pic ile haberleştiremedim. GL865 e besleme veriyorum cihaz çalışıyo. yani üzerindeki sim kartı arayınca çalıyor. TX ve RX uçlarını PICE 470K direnç ile bağladım. AT\r komutunu gönderiyorum karşı taraftan aynı komutu tekrar alıyorum. eksik bişeymi yapıyorum modülümü bozdum anlayamadım. Forumdaki linkler öldüğü için telit ve picin bağlantısı konusunda bir döküman bulamadım. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tebrikler Mainloop,
Gene size yakışan bir ürün ortaya çıkarmışsınız. Lipo pil şarj devresini kendiniz mi yaptınız.Esas soruma geleyim bende benim cihazıma şarj devresi ve pil eklemek istiyorum.Sürekli 12v Adaptör takılı olsun elektrik kesintisinde pil devreye girsin elektrikler gelince gene pil şarj olsun ve dolunca şarj işlemi bitsin.Yol haritasını gösterin gerisine ben denerim :)

teşekkür ederim

lipo için MCP73831 kullandım sot23-5 paketi içersinde oldukça güzel şarj işi yapıyor. program direnci ile şarj akımını limitleyebiliyorsun.

Main Loop Telit GL865 modülü pic ile haberleştiremedim. GL865 e besleme veriyorum cihaz çalışıyo. yani üzerindeki sim kartı arayınca çalıyor. TX ve RX uçlarını PICE 470K direnç ile bağladım. AT\r komutunu gönderiyorum karşı taraftan aynı komutu tekrar alıyorum. eksik bişeymi yapıyorum modülümü bozdum anlayamadım. Forumdaki linkler öldüğü için telit ve picin bağlantısı konusunda bir döküman bulamadım. yardımcı olursanız çok sevinirim.

pic ile telit haberleşmesi için voltage level translate yapman gerekiyor. picten telite gönderirken gerilim bölücü ile 5v to 2.8v olarak bölmen, modulden pice alırkende diyot ve direnç bağlantısı ile pull-up yapman gerekiyor. bunlardan sonrası AT komutlarına ve uart yapısına kalıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
pic ile telit haberleşmesi için voltage level translate yapman gerekiyor. picten telite gönderirken gerilim bölücü ile 5v to 2.8v olarak bölmen, modulden pice alırkende diyot ve direnç bağlantısı ile pull-up yapman gerekiyor. bunlardan sonrası AT komutlarına ve uart yapısına kalıyor.

Örnek bir bağlantı bayşamanız mümkünmü acaba? Direnç ve diyot değerleri ne olmalı??

mx4rn.png

merhaba ben sim908 ile gps verilerini okuyup gsm ile bunu göndereceğim. at komut listesinde gps verilerini okuduğumda <mode>,<longitude>,<latitude>... şeklinde göreceğim yazıyor. peki bu gelen bilgiler ASCII olarak mı geliyor? Bu gelen bilgileri hexe mi çevirmem gerekecek? Yardımcı olursanız sevinirim.

evet string karakter olarak geliyor. hexe yada decimala convert edebilirsiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri