GSM Modülü Yardım

evet string karakter olarak geliyor. hexe yada decimala convert edebilirsiniz
Öncelikle teşekkürler yardımınız için. Peki gelen verileri nasıl karaktere çevirebilirim. Örneğin modül komut gönderdiğimde ascii olarak OK cevabı vermesini bekliyorum. Gelen ascii karakter kodlarını nasıl O ve K gibi karakterlere dönüştürebilrim.

Her karakter kodu için ASCII tablosundan yararlanıp bir dünüşüm fonksiyonu yazmak zorunda mıyım?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
TCM2M - Makineler Arası İletişim (M2M) Çözümleri adresindeki geliştirme kartlarında bilin bakalım hangi gsm modül kullanılmış :)

evet görmüştüm telit GL865 :)

Öncelikle teşekkürler yardımınız için. Peki gelen verileri nasıl karaktere çevirebilirim. Örneğin modül komut gönderdiğimde ascii olarak OK cevabı vermesini bekliyorum. Gelen ascii karakter kodlarını nasıl O ve K gibi karakterlere dönüştürebilrim.

Her karakter kodu için ASCII tablosundan yararlanıp bir dünüşüm fonksiyonu yazmak zorunda mıyım?

kullandığın dilin yada programın mutlaka string ten decimala çevrim komutu vardır. yoksada if endif ile yada select case ile yapılır.

mesela "0" için if gelen "0" then giden =0 yada if gelen "1" then giden=1 gibi sonuçta 0 dan 9 a kadar yapmak çok zor değil. sayıları almak yeterli gelir gps için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar.

Sms Kontrol sistemine yeni bir cihaz daha ekliyoruz. Yeni ürünümüz:

Cihaz özellikleri:

1. 6 ayrı girişten sinyal aldığında istenilen 6 numaraya belirlenen sms gönderilecek.

2. Cihaza, belirlenen sms ler gönderilerek 6 ayrı çıkışa bağlı alıcılar çalışıp
durdurulabilecek.

3. Durum bilgisi için cihaza sms gönderildiğinde, cihaz o numaraya girişlerin
bilgisini gönderecek.

4. Bilgisayar programı ile SD karta kaydedilecek 48 adet cep numaraları ve mesajlar değiştirilebilecek.

***Bilgisayar programı ücretsiz.

FİYAT:

10-50 ADET = 500 TL

100 ADET =350 TL

merhaba truvadc arkadaşim bahsettığın sistemi 5 yıl önce yaptım eğer fazla yatırım yapmadıysan sakıncalı taraflarını anlatayım ha şunuda soylıyeyım ben sms ile tek cihazı kontrol ettım fazlasına gerek yoktu yaptığım cihaz ovadaki elektrıklı motorları sms ıle aç/kapa saat kurma yapıyordu sakıncalı tarafı sms ler bızım elımızde olmıyan sebeplerden dolayı zamansız alıcılara ulaşiyordu buda tamamen gsm şebekelerının yetersızlığınden kaynaklanıyordu o projeden vazgeçtim şuanda sistemı arıyarak aç/kapa saat kurma problen olunca gerı çağrı mesajı sadece elektrik kesıldı bılgısı termık attı bilgisi guvenlık için kapı pencere sviçlerı aracılığıyla kapı açık pencere açık bılgılerını alıyorum piyasadaki satiş değerın mükemmel ben yarı fiyatına satamıyorum kolay gelsın

Öneriniz için çok teşekkür ederim.Zamansız derken sms ler gecikmelimi gidiyor. Tam problemi anlayamadım.

Benim çıkış noktam şurası. Arkadaşlar benden uzaktan kontrol modülü istiyor. Bende cihaz içine default olarak

onların bana bildirmiş olduğu numarayı yazılıma gömüyorum. Fakat bu numarayı ya da mesajı değiştirmek istediklerinde

tekrar bana ihtiyaç duyuyorlar. Bana bağımlılıklarını gidermek için ücretsiz bilgisayar programı ile sd karta yükleme yaparak

güncelleme sağlamak. Sizin bahsettiğiniz problem çok sayıda numaraya sms göndermekmi acaba?

Merhaba,

Ben yeni üye oldum. Elektrikten elektronikten anlamam. Mali müşavirim. Üye olmam ve yazma sebebim, bir problemime çözüm yolu bulmanızı istemek.

Bir su deposundan su alarak dalgıç veya motopomp yardımıyla 2500 mt. uzaklıkta ve 260 mt. yüksekteki bir başka depoya su basacağız. Bu depoya da bir şamandıra koyuyoruz. Burada da elektrik mevcut. Şu an boru döşeme aşamasındayız. Bize, boru ile birlikte kablo da çekeceksiniz ki yukarıdaki depo dolunca aşağıdaki motoru durdursun dediler. Ancak kablo çok maliyetli.Bunun yerine kablo çekmeden, başka bir sistem (radyo, telsiz, gsm vs. en sağlıklısı hangisi ise) kurmak istiyoruz. Yukarıdaki depo dolunca, aşağıdaki motor otomatik dursun. Şamandıra vasıtasıyla da depo boşalınca, aşağıdaki motoru otomatik çalıştırsın. Hatta biraz daha ileri gidelim, bunu gece saat 12 ile sabah 05 arası yapsın. Böyle bir sistem hakkında bilgi paylaşırsanız çok memnun olurum. Bilgi aldıktan sonra bunu yaptırabilir veya satın da alabiliriz.

Selamlar,
ABDURRAHMAN ÜZÜM
[email protected]
KAHRAMANMARAŞ

merhaba evet sms ler şebekede geç gıdıyor ikincisi mesaj göndereceğin kişilerın mesaj içerığını paket proğram yaparak değiştırebılırsın ben piklerde eeproma mesajla numara kaydı yapıyorum örnek bir numaralı numaraya motor açik veya kapalı mesajı iki numaralı numaraya termik atti elektrik kesıldı mesajı uç numaralı tlf numarasına alarm uyarısı gıbı paket mesajlar gonderebılırsın
Öneriniz için çok teşekkür ederim.Zamansız derken sms ler gecikmelimi gidiyor. Tam problemi anlayamadım.

Benim çıkış noktam şurası. Arkadaşlar benden uzaktan kontrol modülü istiyor. Bende cihaz içine default olarak

onların bana bildirmiş olduğu numarayı yazılıma gömüyorum. Fakat bu numarayı ya da mesajı değiştirmek istediklerinde

tekrar bana ihtiyaç duyuyorlar. Bana bağımlılıklarını gidermek için ücretsiz bilgisayar programı ile sd karta yükleme yaparak

güncelleme sağlamak. Sizin bahsettiğiniz problem çok sayıda numaraya sms göndermekmi acaba?

merhaba abdurahman bey sizin bahsettığınız cihaz şuanda mevcut hatta bugun eskişehirin bir beledıyesıne takacağım cihaz için kuyuda elektrik olması olağan depoda elektrik olması sorun değil olsun olmasın cihazımız güneş enerjısıyle çalışıyor harcadığı enerjı ortalama bir watt depo boşsa her yarım saatte 10 saniye vericisini çalıştırıp kuyudakı cihaza motoru aç komutu gonderıyor kuyudakı cihaz motoru açiyor her açilişta 32 dk. çalişiyor depodan kapat komutu gelmezse veya tekrar aç komutu gelmezse motoru kapatıyor bu cihaz için arazi şartları önemli şehir içi veya dağlık kayalık tepe vs yerlerde problem çıkarmaması için yukarda bahsettığım çalışma sistemı yazılımda yuklu depodada elektrik varsa cihazda kuçuk değişiklik yaparak uyarlanır daha detaylı bılgı için [email protected] buradan haberleşebılırız ıyı günler kolay gelsın
Merhaba,

Ben yeni üye oldum. Elektrikten elektronikten anlamam. Mali müşavirim. Üye olmam ve yazma sebebim, bir problemime çözüm yolu bulmanızı istemek.

Bir su deposundan su alarak dalgıç veya motopomp yardımıyla 2500 mt. uzaklıkta ve 260 mt. yüksekteki bir başka depoya su basacağız. Bu depoya da bir şamandıra koyuyoruz. Burada da elektrik mevcut. Şu an boru döşeme aşamasındayız. Bize, boru ile birlikte kablo da çekeceksiniz ki yukarıdaki depo dolunca aşağıdaki motoru durdursun dediler. Ancak kablo çok maliyetli.Bunun yerine kablo çekmeden, başka bir sistem (radyo, telsiz, gsm vs. en sağlıklısı hangisi ise) kurmak istiyoruz. Yukarıdaki depo dolunca, aşağıdaki motor otomatik dursun. Şamandıra vasıtasıyla da depo boşalınca, aşağıdaki motoru otomatik çalıştırsın. Hatta biraz daha ileri gidelim, bunu gece saat 12 ile sabah 05 arası yapsın. Böyle bir sistem hakkında bilgi paylaşırsanız çok memnun olurum. Bilgi aldıktan sonra bunu yaptırabilir veya satın da alabiliriz.

Selamlar,
ABDURRAHMAN ÜZÜM
[email protected]
KAHRAMANMARAŞ

merhaba amator arkadaşlara bır teklifim var ılgı gorurse yazılımı kendılerı yapabılırler veya yaptırabıleceklerı pic proğramlama girişli devre uzerınden GSM modul artı pic 40 pinli piyasada bol bulunan örnek pic18f4550 çikişlara optokublorlu röle çıkışı bır PCB tasarlıyabılırım fiyat olarak uygun olması gerekırkı amator arkadaşlar deneme yapabilsınler bu konuda ılgilenen arkadaşlar varmı?

Fiyat almak isteriz, bize sinyal veya bilgi gönderebilecek bir devre lazım, ölçüm sonucunda gsm modül kullanarak bilgiyi sms ile veya sinyalle bilgisayara veya cep telefonuna göndermek istiyoruz. Nasıl yardımcı olabilirsiniz ? biraz acildir. ******@gmail.com

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri