gerilim dalgalanmaları

Mrb sayın ustalarim bi arkadaşın ricası ile bi işyerindeki arızaya baktım isyerindeki 2 adet ufo ve 2 adet klima beraber çalışınca floresanlar yanıp sönmeye başlıyor bir süre sonra salter atıyor beslemeyi olctum 201 volt frekans 46 besleme girisi iki adet 2.5 mm ana salter 32 A ..
Tum bunlardan sonra tesbitim besleme girisi en az 10 luk kablo olmalı ve voltaj regulatoru kullanılmalı .... giriş salteri 40A olmalı ....... aklıma takılan floresanlarin yanıp sönmesi normal mi yardımcı olabilirmisiniz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ulaşabıldiğiniz sayac panosundan, en uç buata kadar bütün bağlantıları kontrol edin, gevşeklık varsa yenileyin.

Ulaşabıldiğiniz sayac panosundan, en uç buata kadar bütün bağlantıları kontrol edin, gevşeklık varsa yenileyin.
teşekkür ederim gevşeklik göremedim oluşturduğu gerilim düşümü normal mi benim cevabım dogru mu bilgi verebilirmisiniz

belki 2.5mm yi 10.mm ile değiştirince okadar gerilim düşümü olmayabilir regülatörede gerek kalmayabilir
ufo ve klimaların güçlerinide yazsaydınız iyi olurdu floresan balastları ne tür oda farkedermi bilemiyorum ama

Mrb sayın ustalarim bi arkadaşın ricası ile bi işyerindeki arızaya baktım isyerindeki 2 adet ufo ve 2 adet klima beraber çalışınca floresanlar yanıp sönmeye başlıyor bir süre sonra salter atıyor beslemeyi olctum 201 volt frekans 46 besleme girisi iki adet 2.5 mm ana salter 32 A ..
Tum bunlardan sonra tesbitim besleme girisi en az 10 luk kablo olmalı ve voltaj regulatoru kullanılmalı .... giriş salteri 40A olmalı ....... aklıma takılan floresanlarin yanıp sönmesi normal mi yardımcı olabilirmisiniz

Birkaç konuyu aydınlat mamış sınız 2 adet ufo yaklaşık 6 kw ve klima ise enaz 7-8 kw (etiketine bakmak lazım) olduğunu varsayarsak işyerindeki aydınlatma ve diğer cihazları da hesaba katarsanız 15 kw civarı bir yüke denk geliyor.Burda sayaç girişinden tüm yükü pens ampermetre ile ölçerek kaç kva yükünüz var tespit edin.Hespi tek sigortadan mı besleniyor klima 1 fazlımı 3 fazlımı sayaçla işyeri arasındaki mesafe ne kadar enerji aldığını pano ile arasındaki mesafe ne kadar 1 fazlımı beslenmiş yoksa 3 fazlımı bunları belirtin.Elektrikli cihazlar +- % 10 toleranslı çalışabilirler.Sizdeki voltaj düşüklüğü çok fazla bu trafodan mı kaynaklanıyor yoksa uygun kesit kullanılmamasından mı bunu da tespit etmek gerekir.

Frekansın 46 Hz mertebesine düşmesi normal değil. Jeneratör veya merkezi ups mi var? Harmonik oluşturacak cihaz fazla mı? Balastlar eski tip mi, elektronik mi?

Saygılar....

Toplam yük 10 kw ...... tum sistem monofaze .......bilgisayar sadece 2 adet balastılar eski tip bobinli

Kimse Şebeke frekansını 46 herz e düşüremez ikincisi dağıtım trafosu ne kadar uzakta üçüncüsü sayaç girişinden ve yüke en yakın noktadan bütün bu alıcılar çalışırken olcmenizi istiyorum bu bize bir yol gösterecek

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,130
Son üye
akınfarad

Yeni konular

Geri