Güvenlik Kamerası Görüntüsünde Şeritler Geçiyor

1- enerjiyi kameran çalışırken ölç 11 voltun altında olabilir beslemeyi yanından ver
2-kablo ekranlamalı değil ise mutlaka spiralden geçir
3-yalıtamadıysan tayama gl-001 h parazit giderici kullan

abi topraklamayı kesin kontrol et eğer toprak bağlı ise kameralara,önce topraklamayı sökerek dene eğer sorunu çözer isen bu yolla topraklamadaki soruna yönel,toprak hattın temiz değildir.

önce kamera sistemini toprakla sonra çizgiler kaybolmazsa parazit önleyici aparat kullan.

arıza topraklamadan kaynaklanıyor...dvr'ın şasesinden prize toprak hattı çek.sorun bu olabilir...

DVR şasesin topraklama yapılmalı veya
Kamera montaj ayakları topraklanmalı veya
Adaptör değiştirilebilir veya
BNC kontrol edilmeli veya
Parazit önleyici kullanılmalı veya
İzleme yaptıgınız monitörün enerjisini aldıgı prizin topragı kontrol edilmeli..

aslında herkes doğru bir bilgi paylaşımı yapmış, metal ayak topraklama ve aynı kablo hepsini kontrol etmen lazım sorun çözülür.

Kamera ayakları metal ise ve metal yüzeye monte ettiyseniz şase alıyordur. Eğer montaj bahsettiğim gibi yapıldıysa kameraları yalıtmalısınız. Bunun en basit çözümü plastik ayak kullanmaktır. Ayrıca BNC ler metal yüzeye değiyorsa onlardan da şase alır. Bunlara dikkat edin.

Bu arıza için konulması gereken ilk teşhis bu sizin bahsettiğiniz metal yüzey montajı kanaatimce doğrudur..''tugaydemir'' arkadaşımızın konu ile alakalı sonucu yazmış olması dileğiyle...

Saygılarımla;

arkadaşlar birde cctv kablolarının yanında OG hattı geçiyorsa yapar.kablolama aşaması çok önemli zayıf akım ile OG hattı yan yana gitmemeli.

Merhabalar, bu konu benzer olduğundan hemde yeni başlık açmayayım diye buraya sorunumu yazmak istedim..
Ben kapıönünü görebilmek amacı ile öne bakan pencereye av-8570 kamera bağladım, kamera görüntüsü gündüz çok iyi olmasına rağmen gece görüş e geçtiği anda çok fazla karlanma yapıyor, hatta karlanma nedeniyle biraz çözünürlüğü yüksek kayıt(bilgisayara) yapmaya kalktığımda, gündüz 50-80 MB/saat kayıt yaparken gece görüşe geçtiğinde kayıt boyu 2GB/Saat a kadar çıkıyor..
12 v 1A adaptör ü 2Amp.lik regüleli adaptörle değiştirdim fark etmedi, farklı kablolarla da denedim(anten kablosu dahil) görüntü aynı..Kameranın arkası plastik, zaten ahşap a vidaladım..
Problem nerededir acaba, ne yapabilirim..Teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri