Güneş Paneli şarj kontrol cihazı seçimi

Smps yani elektronik trafoya sahip cihazları (tv, laptop ve cep tel şarjı, cfl, ampul ve ledler) sorunsuz çalıştırırsın, eski trafolar şüpheli, ac motorları verimsiz veya hiç çalıştırmaz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Smps yani elektronik trafoya sahip cihazları (tv, laptop ve cep tel şarjı, cfl, ampul ve ledler) sorunsuz çalıştırırsın, eski trafolar şüpheli, ac motorları verimsiz veya hiç çalıştırmaz.
Peki örneğin 300Wsu motorunu çalıştırmazmı

Hem yüksek akım çekmiceksen niye 4000 w invertör kullanıyor anlayamadım boşa masraf ve güç kaybı kullanacağım cihazların wat değerlerini topla kaç saat çalışacağına çarp kaç çıkıyor panel ve akü gücün kurtarıyor tamam yani 2500 w rahat kullanırsın

Elektronik ağırlıklı cihazlar için modifiye sinüs uygun değildir.

Son düzenleme:
Hem yüksek akım çekmiceksen niye 4000 w invertör kullanıyor anlayamadım boşa masraf ve güç kaybı kullanacağım cihazların wat değerlerini topla kaç saat çalışacağına çarp kaç çıkıyor panel ve akü gücün kurtarıyor tamam yani 2500 w rahat kullanırsın
Birkaç yerde okudum kullanabileceğin Watt değerinin 2 katı modifiye inverter kullanırsan daha sağlıklı olur diğe çünkü bazı cihazlarda sorun olabiliyormuş tam sinüslerde bir sorun olmuyormuşta modifiye sinüs olduğu zaman biraz yüksek almakta fayda var diğe okudum ama ne kadar doğrudur bilemem tabiki

Elektronik ağırlıklı cihazlar için modifiye sinüs uygun değildir.
Mesela hangi cihazlar için uygun değildir

Mesela,TV.Ekranda,çizgiler ve kaymalar oluyor.Bizzat denenen sonuçtur.

Merhaba bir sorum daha olucak elimde 12v 140 amper 12v 60 amper akü var bunları seri şekilde bağlanabilirmi, bağlanırsa sonuç kaç amper olur ?

Bunlar seri bağlanamaz fakat paralel bağlanabilir. Paralel bağlarsan 12v 100a olur.

Seri bağlanması için aynı amperaja sahip olmalı aküler. Eğer seri bağlarsan şarjda ve deşarzda sorun çıkar. Şarz ederken amperi düşük olan erken dolar diğer akü dolmadığı için düşük amperli akü su kaynatır bozulur.
Deşarz durumunda amperi düşük olan daha çabuk biteceği için ancak düşük amperli akünün akımıx12 kadar bir güç kullanabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,161
Son üye
Nonjekal

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri