Güç kaynağı ile ışıklı start butonu bağlantısı

arccosx

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Elimde 24V 2A çıkışlı güç kaynağı ile 1 adet kendinden ışıklı start butonu var.
Amacım butona basıp ışığı yakmak.
Işıklı butonda x1-x2 ve 3-4 giriş çıkışkar mevcut.
Bağlantıyı nasıl yapabilirim?
Bu konularda daha yeniyim.
Yardım ederseniz sevinirim.

Start butonuyla ne çalıştırmayı düşünüyorsunuz? Resim atabilir misiniz?

Merhaba. Güç kaynağının cam bir sigorta çıkışında yer almıyorsa eğer, deneme-yanılma yoluyla yapacağınız bu türden testlerde güç kaynağı ile ışıklı butonlar arasına 2 amperlik cam bir sigortayı (Sigorta kutusuyla birlikte) bağlayın. Olası bir kısa devrede bu cam sigorta atarak güç kaynağını yanmaktan korusun. Kolay gelsin.

Buton içindeki ışığı yakmak istiyorum sadece.
Arkadaşım öncelikle butondaki ışığın besleme gerilimlerine bakmalısın,onların 220 ile çalışanları da var. Eğer ki gerilimleri birbirine uyumlu ise o zaman sadece butona bastığında yanan bıraktığında sönen bir sistem olur elinde. Bağlantısı da +uç 3 numaraya,4numaradan x1'e,x2'den de - uca olacak şekilde.

Arkadaşım öncelikle butondaki ışığın besleme gerilimlerine bakmalısın,onların 220 ile çalışanları da var. Eğer ki gerilimleri birbirine uyumlu ise o zaman sadece butona bastığında yanan bıraktığında sönen bir sistem olur elinde. Bağlantısı da +uç 3 numaraya,4numaradan x1'e,x2'den de - uca olacak şekilde.

Merhaba ,
Elimdeki butonun teknik resimlerini ekledim.
Yanlış butonu aldım galiba:D

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    108.1 KB · Görüntüleme: 63
Moderatör tarafında düzenlendi:
Dostum elindeki butonun fotoğrafını çekip atabilirsen daha iyi olur,burada sadece kontak bilgileri yer alır. İmkanın varsa sen elindekini ışıklı kısmın görüleceği gibi çekip yollarsan ona göre bakarız.

Dostum elindeki butonun fotoğrafını çekip atabilirsen daha iyi olur,burada sadece kontak bilgileri yer alır. İmkanın varsa sen elindekini ışıklı kısmın görüleceği gibi çekip yollarsan ona göre bakarız.

Bu görüntü umarım yardımcı olur..

Ekli dosyalar

• Işıklı buton.jpg
    Işıklı buton.jpg
    554 KB · Görüntüleme: 41
Bu görüntü umarım yardımcı olur..
Butona basıp birakiyorsun lamba yanıyor. Stop butonuna basınca yada enerjiyi kesince de lamba sönüyor.
Devreyi veriyorum ama ekstradan stop butonu ve roleye ihtiyacınız olacak. Lambanın çalıştığı gerilimden emin değilim. İlk resimdeki 220 ile çalışıyor. Elinizdeki de ona benziyor ama tipi farklı
PicsArt_03-05-02.11.43.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri