frekans konvertörü

tanerp1971

Üye
bu konu başımı cok ağrıtıyor. bana 110 V 60 HZ verebilecek bir güc kaynagı lazım. şehir şebekesini 60 hz e nasıl cıkarabilirim. elinde bilgisi olan veya elektronik bir döküman olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim. yoksa amerikaya rezil olucaz ya :'( [email protected] adresinden bana ulaşabilirsiniz. şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

220v 50hz girişli frekans konvertörü alıp çıkışına 220/110v bir trafo bağlayıp frekansı konvertörden 60hz çıkarttığında sorunu çözersin

ya kardeş benim bildiğim hız ayarlayıcılar(konvertör) vardır.bunlarla yapılır özellikle motorlara kumandada kullanılır frekansı değiştirerek motorun devir sayısını ayarlar.konvertörler elektronik ekrandan ayarlanır ayarını da oradan yapılır ama bu cihazlar çok pahalıdır

Kullanacağınız güç ve kullanma sürenizi bilmiyorum,düşük güçte kullanılacaksa bir invertör alabilir,yapabilirseniz frekansını 60 HZ.ayarlayabilirsiniz.Kolay gelsin

110 volt 60 hz için ya motor konverter yada static konverter kullanman lazım.önce şebekeyi dc voltaj seviyesine çeviricen sonra bu dc voltajı 60 hz ile tetikleyip 110 volt 60 hz seviyesini yakalayacaksın.sonra kare dalganın sinüsünü düzelteceksin.
baya iş yani.bu static konverterlerin temel yapısı.
60 hz motor konvekterlerdede dönen motor çıkışına takılan alternatör 60 hz e göre sarılır.ve motor devrinin sabit olması gerekir frekansın sabit kalması için buda regüle edilir.aynı zamanda alternatör ün çıkış voltajı da denetlenir uyartım sargısı ile.
benim bildiğim bu kadar.tanerp1971 kardeşim.
iyi çalışmalar...

Ac motor sÜrÜcÜlerİnden frekans kontrollÜ olan modellerİ bu İŞİ ÇÖzer dİye dÜŞÜnÜyorum.

frekans konvertörü frekansı ayarlamana yardımcı olur 110 voltuda trafo yardımı ilen bulabilirsin ama frekans konvertörü 1,000ytl civarı olduğunu biliyorum pahalı bir cihaz yani genelde motorlarda motor devri ile alakalı olarak kullanılır...

motor sürücülerin çıkışı kare sinüs olmadığı için Şebeke ile aynı şartlarda bir besleme elde edilemez bu yüzden en iyisi frekans konvertörü ile frekansı değiştirmek.

merhaba arkadaşlar benim bir ödevim var ama hakkında doğru dürüst hiçbir şey bulamadım eğer yardımcı olursanız çok sevinirim ödevimin konusu AC motor kontrolü için statik frekans konvertörleri bu konu hakkında hem teorik bilgi bulmam lazım hemde bu devreyi kurmam lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri