fotosel şemasında yardım istiyorum?

KuRSuN06

Üye
merhaba kıymetli arkadaşlar aşağıda fotosel rölesinin bağlantı şeması var

fotosel_role.jpg

bu şemada rölenin 3 numaralı ayağına girip çıkışı nötrle birleşen o aradaki şey nedir anlayamadım ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kontaktör... oradaki 3 fazlı bir kontaktör... onu fotosel sensörle kontrol etmek istediğiniz sistemin çektiği akıma göre seçeceksiniz...

kontaktör... oradaki 3 fazlı bir kontaktör... onu fotosel sensörle kontrol etmek istediğiniz sistemin çektiği akıma göre seçeceksiniz...
peki kardeş kontaktöre nötr giriyomuyuz yani nötr giriliyomu kontaktöre benim anladığım kadarıyla fotosel röledeki nötrden kontaktörün nötürüne şönt atılmış ve ordanda fotosel rölenin 3 numaralı ayağına girilmiş doğrumudur ?

fotosel_role.jpg

burada fotosel göz bişey algıladığında Röleyi tetikliyor ve 3 numaralı çıkışı uyarıyor. 3 nolu çıkışa bağlı olan kontaktör'ün kontaklarını çekmesini sağlarak kontaktöre bağlı lambaların yanmasını sağlıyor.
kontaktöre şebekenin nötr'ü bağlanacak

fotosel_role.jpg

burada fotosel göz bişey algıladığında Röleyi tetikliyor ve 3 numaralı çıkışı uyarıyor. 3 nolu çıkışa bağlı olan kontaktör'ün kontaklarını çekmesini sağlarak kontaktöre bağlı lambaların yanmasını sağlıyor.
kontaktöre şebekenin nötr'ü bağlanacak

kardeş şemaya göre kontaktöre şebekeden gelen nötrü kontaktörün a2 ayağına giriyoruz değil mi şemaya göre öyle eğer yanlış okumuyorsam şemayı. daha sonra kontaktörün a2 ayağından bi kablo daha alıp o kabloyuda lambalaramı götürüyoruz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,254
Kullanıcılar
450,075
Son üye
oodak

Yeni konular

Geri