Fc 105 ve fc 106

zapotek

Üye
HERKESE merhaba;

analog giriş ve çıkışlarda skala işlemi yapabilmek için kullanılan fc105 ve fc106 yı programımıza nasıl ekleriz? ben insert new object diyerek iki fc ekledim ve bunlara fc105 ve fc106 isimlerini verdim fakat bu olmadı. Nasıl olacağını bilenler varsa yazabilirlerse sevinirim.

selametle...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
simatik 7 programının sol taraftaki sembol kütüüphanesi bölümünde "libraries-standart library-TI S7 converting block-fc 105 fc 106
bölümlerinden ulaşabilirsiniz. bu blogu ob 35 interrupt( kesmeli çalışma blogundan )çağırmalısınız.

Merhaba
Bende bu blokları kullanıyorum ama ob35 altından cağırmıyorum ve şimdiye kadarda bir sorunla karşılaşmadım. OB35'te cagırmamın bana negibi bir avantajı olur?

ob 35 e yazacagın programla ayarladıgın zamanda o sayfaya gıderek oradakı programı ısler buda senın ob1 dekı cevrım suresının uzamasını engeller

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri