faz koruma rölelerinin çalıştırılması yardımı

tahir549

Usta Üye
merhaba arkadaşlar elimde mkc 05p 3 fazlı bir FKR var ben bunu 1 fazda kullanıyorum ancak çalışması garip geldi.

ben tek faz kullanacağımdan ptc ucunu kısa devre ettim aynı zamanda l1-l2-l3 uçlarınıda kendi aralarında köprüledim. enerji verildiğinde phsseq ledi devamlı olarak yanıyor ve röle bobin i altındaki yeşil ledde yanıyor fazı çıkardığımda normalde kapalı faz oslada hep kapalı faz olmasada hem kapalı l2 yi köprüden ayırdım normalde açık kontağı kullandım l2 yi geri bağlayınca röle 3-4 saniyeliğine çekip bırakıyor benim istediğim şu faz varken normalde açık kontak kapansın elektrik gittiğinde açılsın bende çıkışında başka devre ile yük süreyim ikaz oluşturayım çıkış devresi hazır ama normalde açık kontağı böle çalıştııyorum devamlı çekmiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
selamlar iyi de faz koruma rolesi tek fazla nasıl çalışır anlayamadım

Arkadaşım L1 - L2 - 13 her birine farklı fazlar girmelisinki röle çeksin.
Eğer çalıştıracağın motor(yada her neyse) Tek fazlı ise neden Faz koruma rölesi kullanıyorsunki. Tek faz yoksa zaten elektrik yoktur neyi neden koruyorsun....

1 faz kullanıyorsan neden 3 fazlı koruma rölesi kullanıyorsun 1 fazlı koruma röleleride var onu kullan

faz koruma rölesi tek fazda calsmazki.......

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim sorunumu hallettim l1-l2-l3 ü köprüleyince çalışmıyor şimdi elimde bir cihaz var bu cihazla fazın gidip gelmediğini sms attırarak öğreniyorum fazdan biri giderse röle bırakıyor ve cihaz alarm gönderiyor cep tele ve emaile ;) şimdi standart elimizde 3 faz röle vardı tek fazın gelmesi elime 3 günü buldu 1.gün söledim 3.gün sabah elimde oldu bu süreden önce çalıştırmam gerekiyordu bir yerden söküp bulduk tek fazlı ama 3 faz ayrı ayrı girilmezse çalışmıyor bunu denemiş oldum sağolun

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri