Fatek-WinCC Scada haberleşmesi

bsfrot

Paylaşımcı üye
ArkADaşlar Bir projemde FATEK Plc ile WinnCC Scada haberleştirmem gerekiyor.Hiç daha önce böyle bir işle uğraşan varmı yol gösterebilecek?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ArkADaşlar Bir projemde FATEK Plc ile WinnCC scada haberleştirmem gerekiyor.Hiç daha önce böyle bir işle uğraşan varmı yol gösterebilecek?

fatek ile wincc haberleştirmeye çalışmak bence çok mantıklı değil scadanı wincc yerine visual basic yada delphi ile hazırlarsan haberleşmen çok daha kolay olacaktır.haberleşme konusunda yardımcı olurum

ArkADaşlar Bir projemde FATEK Plc ile WinnCC scada haberleştirmem gerekiyor.Hiç daha önce böyle bir işle uğraşan varmı yol gösterebilecek?

Arkadaşım daha önce WinnCC kullanmadım, Fakat Visu+ scada ile Fatek PLC defalarca kullandım.
Scada ile Fatek arasında Modbus RTU veya Modbus TCP kullandım. WinnCC de bunlardan birisini destekliyor ise kullanabilirsin.

Arkadaşım daha önce WinnCC kullanmadım, Fakat Visu+ scada ile Fatek PLC defalarca kullandım.
Scada ile Fatek arasında Modbus RTU veya Modbus TCP kullandım. WinnCC de bunlardan birisini destekliyor ise kullanabilirsin.

merhaba emrebahtiyar

Visu+ scada böyle bir program hiç duymadım..bu program ne tabanlı ? basit bir scada resmi print screen yapıp paylaşabilirmi,sinz ?

Selam arkaşdaşlar firmamızda fatek scada kontrolünü bizde visualbasic.net le yapıyoruz ara yardımcı server programlarla sorunsuz sekilde haberleştirmeniz mümkündür.

merhaba emrebahtiyar

Visu+ scada böyle bir program hiç duymadım..bu program ne tabanlı ? basit bir scada resmi print screen yapıp paylaşabilirmi,sinz ?

Visu+ Phoenix Contact ürünüdür. Firmanın web sayfasından detaylı bilgiye ulaşabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,608
Kullanıcılar
450,609
Son üye
Sharpemre

Yeni konular

Geri