Etanj - kapaklı priz

remzi_10

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

İnternette araştırdım fakat doyurucu bir bilgi bulamadım. Bir de forumda size sormak istedim. Etanj priz ile kapaklı priz arasında bir fark var mıdır?? Cevaplarsanız sevinirim

Herkese kolay gelsin...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Etanş Priz nemli yer tesisatında kullanılan prizler, toz, nem, su, patlayıcı ve yanıcı gaza karşı koruyucu içerisine alınmıştır. Dış çerçevesi sert PVC madde, bakalit malzemeden veya termoplastik malzemeden yapılmıştır. Enerjinin bağlanacağı kontak yuvaları düzeneği, yanmaz özellikli PVC veya porselen malzemenin içinde bulunmaktadır. Gövde üzerinde, akım taşıyan iletken kısım ve parçaları, sert bakırdan veya bakır alaşımlı sert malzemeden yapılmıştır.

Kapaklı prizler ise koruma amaçlı diye imal edilmişlerdir.

Etanş Priz nemli yer tesisatında kullanılan prizler, toz, nem, su, patlayıcı ve yanıcı gaza karşı koruyucu içerisine alınmıştır. Dış çerçevesi sert PVC madde, bakalit malzemeden veya termoplastik malzemeden yapılmıştır. Enerjinin bağlanacağı kontak yuvaları düzeneği, yanmaz özellikli PVC veya porselen malzemenin içinde bulunmaktadır. Gövde üzerinde, akım taşıyan iletken kısım ve parçaları, sert bakırdan veya bakır alaşımlı sert malzemeden yapılmıştır.

Kapaklı prizler ise koruma amaçlı diye imal edilmişlerdir.
adam yızmış arkadaş elinize saglık:))

Verdiğiniz ayrıntılı ve açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim.:)

Kolay Gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri