Monofaz faz sıralama

Biraz karışık anlattım sanırım. Sistem için görsel ekliyorum. Maalesef priz, fiş yada kabloya müdahale edemiyorum. 4 pinli switchlerden de kullanamıyorum. Aşağıdaki gibi switch koyduğum hattın FAZ olmasını sağlamam gerek. Bunun için önüne koyabileceğim bir devre yada röle var mıdır?

1684819911731.png

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Biraz karışık anlattım sanırım. Sistem için görsel ekliyorum. Maalesef priz, fiş yada kabloya müdahale edemiyorum. 4 pinli switchlerden de kullanamıyorum. Aşağıdaki gibi switch koyduğum hattın FAZ olmasını sağlamam gerek. Bunun için önüne koyabileceğim bir devre yada röle var mıdır?

Ekli dosyayı görüntüle 98314

Benim anlayamadım tarafı nötr faz yeri nasıl değişcecek ?

Bir kere tesbit edildi sabit kalacak.

Sistem şu şekilde. Güç soketiyle switch arasında fazın yerini sabit tutan bir devre olması lazım. Girişteki kablonun yönünü kullanıcı değiştirebilir, prize ters bağlar mesela

1684822699791.png

Sistem şu şekilde. Güç soketiyle switch arasında fazın yerini sabit tutan bir devre olması lazım. Girişteki kablonun yönünü kullanıcı değiştirebilir, prize ters bağlar mesela

Ekli dosyayı görüntüle 98315

Tam anlayamadın priz neresi fiş neresi soket nedir ?
Devlet sırı gibi proje çizimi .

Diğer çözümler olabilir .

Ters takılmaz

big.jpg

Son düzenleme:
1684824990916.png

resimde ekledim hocam, kablo-fiş kısmına müdahalem yok. kullanıcı kendi temin edip kullanacak. fiş nasıl bağlanırsa bağlansın switch yazan yere faz gelmesi lazım. Bunu nasıl sağlarım?

.. söyledikleriniz ve çizimleriniz çelişkili ve kafa karıştırıcı.. hikayeyi baştan anlatın en iyisi..
fazı tesbit edip istenen noktaya bağlayan bir devre yapılabilir ama astarı yüzünden pahalı olabilir..

.. söyledikleriniz ve çizimleriniz çelişkili ve kafa karıştırıcı.. hikayeyi baştan anlatın en iyisi..
fazı tesbit edip istenen noktaya bağlayan bir devre yapılabilir ama astarı yüzünden pahalı olabilir..
Evet hocam ihtiyacım olan fazı tespit edip istediğim noktaya bağlayan devre. Böyle bir devre örneği var mıdır ?

@elek ustam, salça olmayayım diyorum, bu saferde maydanoz olmak zorunda kalıyorum. sayın @arkaplan ustamız belirtmiş. ters takılamayan fiş ve bu cihazımız devlet sırrı. hep havadaki kuşa yorum yapmaya çalışıyoruz. seçenekler sıralanmış, çözüm benim için var ama değerli konu sahibi benden daha büyük bir pesimist. her çözüme olmaz, müdahale edemem vb mazeretler üretiyor yada sunuyor. o zaman yansın lanet cihaz. bize ne yahu. o olmaz bu yapılmaz. o zaman yapılabilecek olanı sen bul.
en basiti kullanıcıyı eğitirsin sistemi gösterirsin olur biter. ben ac özürlüyüm. madem faz yönünde çalışmasını istiyorsun dc batarya soketi mantığı ile bir giriş çıkış fişi takarsın. (erkek soket - dişi soket) kullanıcı istese de ters takamaz. bir de cihazı ve kullanıcı kapasitesini bilsek daha nokta atışlı tavsiyelerde bulunabiliriz. kişi ve cihaza özel fiş priz üreten firma ben bilmiyorum.

Konunun can alıcı yeri . ( çözüm yeri )

Anahtar olmuş olmamış önemi yok .
Mantıklı düşünelim faz tesbitini nereden yapmalıyız ters takılmada sorun yaşanmasın .

Dİğer bir çözüm

Kablo-fiş kısmına müdahalem yok.
Diyorsunuz
Güç soketinizin değişimi ve güç soketi kablosuna izin varmı ?

IMG-7459229533266199836.jpg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri