Monofaz faz sıralama

Merhaba herkese,

Forumda aradım fakat bulamadım. 220V çalışan bir cihaza güvenlik için on-off switch eklemem gerek. switch'i prizden sonra ekleyebiliyorum ama 4 pinli olanlar sığmadığı için sadece bir hat üzerine 2 pinli olanlardan ekleyebiliyorum. switch ekleyeceğim hattın faz olduğundan emin olmam gerek. 220V için fazın yerini sabitleyen bir devre, röle vs var mıdır? yoksa nasıl yapılabilir?

Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hocam fişe de müdahale edemiyorum. Yani kullanıcı prize istediği şekilde bağlayabilir. Cihaz girişi için bir çözüm arıyorum.

Bu anahtarlı fislerin bir kısmı 4P , yani fazida notrude kesiyor.

Aynı şeyi yazacaktım,silemedim.Fiş ters takıldığında veya takılan piriz
farklı olduğunda,arkadaşımızın işini görmüyor.

On-off switch 2 pinli olanlardan ekleyebiliyorum.

Fotosunu görebilirmiyiz
On-off switch 2 pinli ve cihaz yerini

Küçüklerinden (mesala 4 lüsünden) Trifaze bir Fiş alın ve sadece bir faz-Nötr-Toprak uçlarını bağlayın. Gerisi boşta kalsın. Erkeğede dişiyede aynı uçtan aynı bağlantıları yaparsanız Fazın değişmesi ve yanlış takma söz konusu olmaz.

• Beğen
Tepkiler: jes
On-off switch 2 pinli olanlardan ekleyebiliyorum.

Fotosunu görebilirmiyiz
On-off switch 2 pinli ve cihaz yerini
2 pin:
1684772128775.png

4 pin:
1684772180117.png

4 pin olanların yüksekliği fazla geliyor, ancak daha küçük olan 2 pinlilerden kullanabiliyorum

.. 4 pinli anahtar cihaz üzerine takılamıyorsa;
küçük bir kutuya konularak kablo üzerine
takılabilir..
cihaz dediğiniz nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular