Eski tip frekans konvertörü

Herhalde sargılar farklı kısımlarda olmalı . Yoksa birbirinin manyetik alanını katleder .
dizel motor-generatör mantığı miller akuple.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Son düzenleme:
Boşuna mı yazdım demirperde ülkelerinden kalma diye . Acaba hangi gizli uzay çalışmasının zavazingosuydu ?

vallaha da hava kuvvetleri, silah sistemleri ve demir yolları gibi bi kaç yerde daha özellikle tercih ediliyormuş.

şimdi motor klemensini bi daha inceledim her iki motorun sargı giriş-çıkış uçları dışarı çıkarılmış. yıldız-üçgen kalkındırmaya gerek var mı bilmiyorum ama direkt üçgen kalkındırılabilir görünüyor.

sakıncası yoksa nerede ve ne amaçla kullanacağınızı açıklamanızı rica ediyorum.
Ustam makina baya eskiymiş ben görmedim başka bir otomasyoncu arkadaşım rica etti nasıl bağlayacağız bunu diye onun üzerine bende araştırmaya başladım fakat dişe gelir bişey bulamadım. Söken arkadaşı bulup kendisine soracağız. Bir bilgi edinebilirsem buradan da paylaşacağım. İlginiz için hepinize çok teşekkür ederim. Herkese iyi çalışmalar.

aşağıdaki döner milli frekans konverter şeması konudaki örneğe benziyor. motor besleme gerilimi 380V, frekans 50Hz. çıkış gerilimi 220V, frekans da 200Hz. bu motora yıldız üçgen yol veriliyor ve generator besleme gerilimini bileziklerden alıyor. görünen o ki konudaki frekans konverterinden farklı olarak çıkış generatorun stator sargılarından yapılmış.

rfc.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri