Eski tip frekans konvertörü

1, 2 ve 3 nolu çizimlerdeki bağlantılardan herhangi biri kabulümdür fakat arkadaşımızın bahsettiği bağlantı teknik olarak pek açıklanabilir görünmüyor. 50Hz frekans 100Hz'e çıkarılacak ve motor-generator (bilezik) olmayacak mümkün mü?!
Katılıyorum, diğer bir ihtimalde bir asenkron bir senkron makine uygulaması ama böyle olsa @Under Ground un söylediği gibi bağımsız bir ikaz devresi olması gerekirdi. Mevcut makinenin etiketi de bir sincap kafesli bir bilezikli makine uygulamasını akıllara getiriyor. Ama kesin konuşamıyoruz makineyi görmediğimiz için. Eskiden bu tip ilginç elektrik makinesi uygulamaları çok yapılırmış, amplidin, metadin, rototrol... (ilaç ismini andırıyor) Bir sürü çeşidi varmış. 1960 lı yıllarda basılmış ikinci el elektrik makineleri kitapları almıştım, ilginç uygulamalar vardı.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Katılıyorum, diğer bir ihtimalde bir asenkron bir senkron makine uygulaması ama böyle olsa @Under Ground un söylediği gibi bağımsız bir ikaz devresi olması gerekirdi. Mevcut makinenin etiketi de bir sincap kafesli bir bilezikli makine uygulamasını akıllara getiriyor. Ama kesin konuşamıyoruz makineyi görmediğimiz için. Eskiden bu tip ilginç elektrik makinesi uygulamaları çok yapılırmış, amplidin, metadin, rototrol... (ilaç ismini andırıyor) Bir sürü çeşidi varmış. 1960 lı yıllarda basılmış ikinci el elektrik makineleri kitapları almıştım, ilginç uygulamalar vardı.
Haftaya ben size bir çılgın makina paylaşımı yapayım. İsyerimizde 3300 volt senkron motorlu yağlı ve pistonlu ingersol rand tarihi bir kompresör var . 140 metreküp lük . Biyel kolları neredeyse adam boyunda . Anahtarları da neredeyse 1 metre .

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri