ESKİ BİNAYA TOPRAKLAMA SİSTEMİ

İŞ HANIMIZA TOPRAKLAMA SİSTEMİ KURMAK İSTİYORUZ AMA ÇOK FAZLA DEĞİŞİK BİLGİLER VAR YARDIMINIZI İSTİYORUM
BİNAMIZ 40*40 METRE ALANA KURULUDUR
40 ADET DÜKKAN VARDIR
ANA KOFRADA 400 A SİGORTA VAR
BİNADA TEMEL TOPRAKLAMASI YOKTUR

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Paravan topraklamayi kompla bina ya mi kiracaksin yoksa iş hani içerisindeki dükkanlara mi onu anlayamadim

Her bir 10 dükkana birer uygun ölçüde bakır kazıp çakıp dağıtsan nasıl olur. Uygun uzunlukta ve çapta bakır kazık. Yani toplamda 4 bakır kazık çakarak bu iş biter diye düşünüyorum.

Komple binaya topraklama yapmak istiyorsan bina 4 köşe kolanlardan azcik bi ter kirarak kolan demirlerini bulun.
Ortaya çıkan demirleri topraklama şeridi ile kaybadin. isterseniz topraklama levhasi isterseniz topraklama çıbığı koyun.
Daha güvenli açidan 4 bolumu birbirine bağlantı yapabilirsiniz.
bunu yapincada hane içindeki dükkanlarada her yerden topraklama alma şansiniz olur.

herkese teşekkür ediyorum
sayın reaksiyon eğer kolonlara dediğiniz şekilde müdahale edersek ve belediye yakalarsa yıkım çıkar binaya
hocam çubuk mu yoksa levha mı yapsam bilemiyorum 4 adet çubuk yeter diyorsunuz

Vallahi levha pek önerilmiyor bakır kazık kullanın. Ama zemin sert kayalıksa bir şey diyemem.

@paravan a.ş. binaya topraklama vermek istiyorsan bina kalip demirlerine erişmeden nasil yapmayi düşünüyorsun.
bulundun bina çati katli veya dam ise + ek bina için çıkılan demirler vardir oradanda yapabilirsiniz.

@paravan a.ş. binaya topraklama vermek istiyorsan bina kalip demirlerine erişmeden nasil yapmayi düşünüyorsun.
bulundun bina çati katli veya dam ise + ek bina için çıkılan demirler vardir oradanda yapabilirsiniz.
Yapılan bütün topraklamalar bina demirleriyle mi alakalı? Bina yeni yapılırken topraklama üst düzey olsun diye temel topraklama yapılır filizler atılır o ayrı dava. Var olan bir binaya topraklama yapılırken demirlerle ne işi var ki? Benim kaçırdıgım bir husus mu var?

@öğretmen27 sayın hacam arkdaş komple haneyide topraklma yapmak istemiş. hane içindeki dükkanlar hariç.
onuda yapabilmesi için bina demirlerine erişebilmesi lazim yoksa topraklamayi duvara mi monte edecek :)

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri