Enjeksiyon makinesi motoruna sürücü bağlama

çıraközgür

Katılımcı Üye
Katılım
6 May 2014
Mesajlar
485
Puanları
56
Konum
Kırıkkale
merhaba arkadaşlar, enjeksiyon makinesi motoruna sürücü bağladıktan sonra çalışma mantığı neye göre belirleniyor?
pompa üstünde oransal valflar var onları PLC + 0-10 kart vasıtasıyla çalıştırıyorum, aynı şekilde motorun sürücüsünü de plc ile çalıştıracağım. burdaki çalışma mantığı motora yük istemediğimde yani boştayken motorun hızını minimuma düşürüp ihtiyaç halinde olacağı zamandan 5-10 saniye önce tekrar maximum hıza getirmek midir?
daha önce deneyimi olan arkadaşlar var mı?
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

macix

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
11 Mar 2007
Mesajlar
922
Puanları
31
Bizler bu tür revizyonları alüminyum ekstrüzyon üretim hatlarında yapıyoruz, ve önem verdiğimiz en önemli kriterler pompa ve motor seçimi, sincap kafesli asenkron motorların özellikle yük altında kalkış yapması zaman alıyor ve proses gereği düşük devirlerde çalışmanız gerektiğinde istediğiniz tork'u elde edemiyorsunuz ve aynı zamanda motor düşük devirlerde çalışırken motor milindeki kendi pervanesi yetersiz kalıyor. Bunun için bizler Servo motor veya PM Motorlar tercih ediyoruz.
 

Forum istatistikleri

Konular
118,095
Mesajlar
832,076
Kullanıcılar
429,468
Son üye
Gim

Yeni konular

Üst