as.yıldırım

Usta Üye
Arkadaşlar merhaba,

Bir projede siemens g120 37 kw sürücü kullanıyorum.Kullandığın control unit ise CU250-E2.

Normalde plc ile pid kontrollü bir sistem ancak ben o detaya girmeden sorunumu anlatayım.

Sürücünün üzerinde 2 tane digital input var.1. input geldiğinde sürücü sabit devirde ( mesela 1200 rpm ) dönecek.Bu kısımda sorun yok bunu hallettim.

2.input geldiğinde ise ,sürücünün analog inputuna gelen 0-10 volta göre 0-50 hz arasınd çalışmasını istiyoum.

Bu noktada aşağıdaki parmetreleri girmeme rağmen motor dönmüyor.

P840=722.3 ( analog inputa göre çalışması için gereken digital input DI3 )
P1055=722.0 ( sabit hızda çalışması için gereken digital input DI0 )
P1058 =1200 ( sabit hızdaki devir )
P756 =0 ( analog inputun 0-10 olduğu bildiren parametre )

Nerede eksik var çözemedim.

Daha önce g120 ile analog inputla motor sürdünüz mü ?

Hangi parametreleri kullandınız ?

Yardımcı olabilir misiniz ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
aynı zamanda haberleşme üzerinden de çalışması isteniyor mu?
starter yada scout programına sahip misiniz?

sorunu çözdüm hocam.parametre sorunu dğilmişsürücü üzerindeki 28 ve 69 nolu pinleri kısa devre etmiştim.ilave olarak 34 nolu pini de 28 ve 69 ile kısa devre etmek gerekiyormuş.

Merhaba arkadaşlarım...
Elimde Siemens G120 serisi 2 sürücü var (550w ve 1500w ).Bu sürücüler ile 2.2kw asenkron motor sürmek istiyorum ama hata alıyorum. STARTER ara yüzü ile kullandığımda arayüzde motor çalışıyor gibi gözüküyor fakat motora herhangi bir çıkış söz konusu değil.
Bunu daha önce yaşayan oldumu veya asekron motor sürdüyse yardımcı olursa çok sevinirim...

Sağlıkla kalın...

Arkadaşlar merhaba,

Bir projede siemens g120 37 kw sürücü kullanıyorum.Kullandığın control unit ise CU250-E2.

Normalde plc ile pid kontrollü bir sistem ancak ben o detaya girmeden sorunumu anlatayım.

Sürücünün üzerinde 2 tane digital input var.1. input geldiğinde sürücü sabit devirde ( mesela 1200 rpm ) dönecek.Bu kısımda sorun yok bunu hallettim.

2.input geldiğinde ise ,sürücünün analog inputuna gelen 0-10 volta göre 0-50 hz arasınd çalışmasını istiyoum.

Bu noktada aşağıdaki parmetreleri girmeme rağmen motor dönmüyor.

P840=722.3 ( analog inputa göre çalışması için gereken digital input DI3 )
P1055=722.0 ( sabit hızda çalışması için gereken digital input DI0 )
P1058 =1200 ( sabit hızdaki devir )
P756 =0 ( analog inputun 0-10 olduğu bildiren parametre )

Nerede eksik var çözemedim.

Daha önce g120 ile analog inputla motor sürdünüz mü ?

Hangi parametreleri kullandınız ?

Yardımcı olabilir mi

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri