En iyi sekonder koruma rolesi hangisi?

micom ve thytronıc derim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba

ASHIDA marka Dijital 3 Faz ve Toprak Koruma Rölesini (Sekonder Koruma Rölesini) de değerlendirmenizi öneririm.
Ayrıca ASHIDA marka Fider Yönetim Rölesi de var.

Bu adresten ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

www.afbenerji.com
www.afb.com.tr

Röleyi size AFB Enerji Ltd. Şti. sunmaktadır.
Rölenin 3 yıldır sorumlu elektrik-elektronik mühendisi benim, Hasan Alpay. Röle hakkında bilgi edinmek isterseniz veya genel olarak röleler hakkında bilgi edinmek isterseniz beni arayabilirsiniz.

ASHIDA röle, Tedaş'ın ilgili şartnamesini karşılar ve fazlasıyla üstünlükleri vardır. Scada altyapısı göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir.

Rölenin Programlama Yazılımına göz atarsanız, kullanımı çok kolay ve temiz bir röle olduğunu göreceksiniz.

Tabiki her sekonder koruma rölesinde olması gerektiği gibi, Açma Zamanları tam doğrudur.

Soketli özelliği montajını (ve gerekirse bakımını) oldukça kolaylaştırmaktadır.

Selektivite veya benzer konularda da çekinmeden bana ulaşabilirsniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla

Son düzenleme:
arkadaslar sizce en iyi sekonder koruma rolesi hangisi?

öncelikle simensin röleleri güzel yalnız kablosu ve yazılımı ücretli abb pahalı kaliteli uygum g e mıfıı rölesi var röle ne kadarsa o yazılım ve kablo masrafı yok gema nın elektronik röleleri güzel tayronıc olabilir microelecrica nın mc 39r rölesi çok kolay bir röle pnc nin rölesi güzel ama yazılımı karmaşık tayronic te öyle bence gema mıff

Key varmı? Birde rölenin yazılım versiyonuna göre coonfigtool lazım senin için. Key olmazsa set yapamazsın.
yazılım versiyonu ne? bağlantı kablosu varmı?

Link için tşk ederim. Bir hayli dosya var gönderdiğiniz klasörün içerisinde. Bizim sıkıntımız sistem çalışıyor ancak açmaları önlemek için mevcut set değerlerinin yerine yeni set değerleri girmek (yeni set değerleri hesaplandı), bunu I> Ie> I>> vs için rakamsal olarak değiştirebiliyoruz, ancak zaman eğrilerini değiştiremiyorum. Ornegin very inverse seçilmiş, onu sabit zaman yada normal inverse olarak değiştirmek istiyorum, bunu PC ile yapmam mı gerekir? Key var, fakat PC ile ara kablosu yok. Nasıl temin edebiliriz?

Link için tşk ederim. Bir hayli dosya var gönderdiğiniz klasörün içerisinde. Bizim sıkıntımız sistem çalışıyor ancak açmaları önlemek için mevcut set değerlerinin yerine yeni set değerleri girmek (yeni set değerleri hesaplandı), bunu I> Ie> I>> vs için rakamsal olarak değiştirebiliyoruz, ancak zaman eğrilerini değiştiremiyorum. Ornegin very inverse seçilmiş, onu sabit zaman yada normal inverse olarak değiştirmek istiyorum, bunu PC ile yapmam mı gerekir? Key var, fakat PC ile ara kablosu yok. Nasıl temin edebiliriz?

X72 Port kablosu.
REF542X72.jpg

Rölelerin yazılım versiyonu ne?

X72 Port kablosu.
Ekli dosyayı görüntüle 15041

Rölelerin yazılım versiyonu ne?

IMG_2572.jpg
Röle de değişiklik için IrDa optik kablosunu mu yoksa X72 portundan DB9 ile mi bağlanmamız gerekiyor? Daha önce yazdığım gibi yapılacak olan değişiklik zaman eğrilerini değiştirmek, Set değerlerini sayısal olarak key ile manuel olarak röle üzerinden değiştirebiliyoruz. Config tool programı ile bağlantı olursa manuel olarak yapılamayan ne çeşit işlemleri yapabiliyoruz? Tşkler

IrDa ile X72 aynı şeyi yapıyor. Ben IrDa kablosu yoktur diye ekledim. Koruma key tonu varsa değişiklik yapman lazım eğer yapamıyoesan röleye portların her hangi birinden configtool yazılımı ile bağlanman lazım. operanttool yazılımı ile eğri değişikliği yapamazsın. Rölenin yazılım versiyonu ne ise ABB'den confiğtool yazılımı iste.

IrDa ile X72 aynı şeyi yapıyor. Ben IrDa kablosu yoktur diye ekledim. Koruma key tonu varsa değişiklik yapman lazım eğer yapamıyoesan röleye portların her hangi birinden configtool yazılımı ile bağlanman lazım. operanttool yazılımı ile eğri değişikliği yapamazsın. Rölenin yazılım versiyonu ne ise ABB'den confiğtool yazılımı iste.

Internetten baktım, operating tool var ancak resimdeki röle üzerinde MC Software:V4E.03b ; DSP Software: V4E.03a ; RHMI Software: V5E.03a yazıyor, hangi versiyona göre operating tool bulmalıyım? Ayrıca Operating tool kurduktan sonra X72 ye bağlantıyla birlikte başka programlar kurmam gerekiyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri