Elektriksel Nötr Arızası

canx2

Üye
7 aydır yeni aldığım bilgisayarım ile sorunlar yaşıyordum Ne izlersem izleyeyim televizyon,bilgisayar fark etmeksizin görüntüm dalgalanıyor titriyordu . Bilgisayar üzerinden çeşitli yöntemleri denememe rağmen sorunumu çözememiştim. 3 farklı bilgisayar 3 farklı monitör ve en son televizyonda da denemem sonucunda sorunun elektrikte oldugunu tespit ettim TV kanallarında sorun yok sadece internet üzeri videolarda oluyor İnterneti kapatıp izleyince yine aynı indirip izlerken dahil . Şans eseri bir arkadaşla tanıştım aynı sorunları yaşadığını 5 yıldır çözemediğini ve bunun elektriksel nötr arızası olduğunu söyledi.

Sorun şu şekilde İzlenen videolarda (tarayıcılar VLC vs. hepsi dahil) arka planda flulaşmalar, nesnelerin titremesi, sabit cismi haraketli bir kamera çekerken arka plandaki nesnelerde dahil olmak üzre kaya kaya kısa aralıklarla seri seri titremeler oluyor. Videolarda belirli yansımalar oluyor ama çok dikkatli bakınca belli oluyor. Bu olay bir süre sonra gözleri yoruyor. Full HD açtığım videolardaki berraklığı sanki 480 izliyormuş gibi alıyorsun. Oyunlarda ise en yüksek veya standart fpsleri alsam bile sürekli kasma hissi kasma hissi değil anı yaşıyorsun. Resmen kasıyor takıla takıla ateş ediyor. Ama fps + net ms harika.

olayın elektrik yönüne bakalım. kontrol kalemi tutmayı bile bilmiyorum elektrik hakkında hiçbir fikrim yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Kime ve nereye başvurabilirim.

Apartmanda oturuyorum lüks denecek bir mahalledeyim
Teşekkürler şimdiden

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
7 aydır yeni aldığım bilgisayarım ile sorunlar yaşıyordum Ne izlersem izleyeyim televizyon,bilgisayar fark etmeksizin görüntüm dalgalanıyor titriyordu . Bilgisayar üzerinden çeşitli yöntemleri denememe rağmen sorunumu çözememiştim. 3 farklı bilgisayar 3 farklı monitör ve en son televizyonda da denemem sonucunda sorunun elektrikte oldugunu tespit ettim TV kanallarında sorun yok sadece internet üzeri videolarda oluyor İnterneti kapatıp izleyince yine aynı indirip izlerken dahil . Şans eseri bir arkadaşla tanıştım aynı sorunları yaşadığını 5 yıldır çözemediğini ve bunun elektriksel nötr arızası olduğunu söyledi.

Sorun şu şekilde İzlenen videolarda (tarayıcılar VLC vs. hepsi dahil) arka planda flulaşmalar, nesnelerin titremesi, sabit cismi haraketli bir kamera çekerken arka plandaki nesnelerde dahil olmak üzre kaya kaya kısa aralıklarla seri seri titremeler oluyor. Videolarda belirli yansımalar oluyor ama çok dikkatli bakınca belli oluyor. Bu olay bir süre sonra gözleri yoruyor. Full HD açtığım videolardaki berraklığı sanki 480 izliyormuş gibi alıyorsun. Oyunlarda ise en yüksek veya standart fpsleri alsam bile sürekli kasma hissi kasma hissi değil anı yaşıyorsun. Resmen kasıyor takıla takıla ateş ediyor. Ama fps + net ms harika.

olayın elektrik yönüne bakalım. Kontrol kalemi tutmayı bile bilmiyorum elektrik hakkında hiçbir fikrim yok. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Kime ve nereye başvurabilirim.

Apartmanda oturuyorum lüks denecek bir mahalledeyim
Teşekkürler şimdiden
Elektrikçi çağırıp topraklama kontrolü yaptırarak...

Sorun sanki windowstan ekran-görüntü ayarlarıyla alakalı gibi geldi. Ama o ayarları değiştirmeyi denemişsinizdir.

Power supply kaç watt ? Kalite ve performansı da önemli.
Bazen pc'yi modifiye ediyorlar power supply unutuluyor.

Amd Ryzen 3500x , Asus GeForce RTX2060 Dual 6G Evo 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı ,Asus Tuf B450-Plus Gaming Anakart , Corsair 2x8 Lpx 3000mhz DDR4 Ram, Corsair 240GB M2 SSD ,WD 1 TB BLUE HDD ,Corsair Carbide Series SPEC-Delta 550W 80+Kasa ,Asus TUF VG249Q 144hz Monitör

sistemim bu şekilde parçalar sağlam her şey yerli yerinde ama bu sorunu asla çözemiyorum. Arkadaşın birisi tam 4 yıldır uğraşıyor 5 den fazla bilgisayar ile denedi Bilgisayarı farklı bir mahalleye götürüp denedi sorun yine aynı. Bu tesisattaki sıkıntı psu'a da zarar vermiş. Tek çözüm evi taşımak sonra da yeni bir psu almak. Tek çaresi bu görünüyor çözebilen henüz olmadı aylardır yıllardır çözemedik maalesef

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri