elektrikmi, elektronikmi olmalı tercihim

turkıyede elektrık sektoru elektronıge gore aktıf cunku yetısmıs elektronıkcıler yok elektronıkte hep dısarıya bagımlıyız...su anda bende elektrık ısınde calısıyorum ama elektronıkcıyım....makına otomasyonu ama elektronık benım ıcın faz gecılmez artık genclerı elektronıge yoneltelım turkıyede gercekten elektrık bransında cok gelısmıs muhendısler var ama teknolojı ılerlıyor ÇİN 4G teknolojısını kullanıyor turkıyede daha 3G BILE DOGRU DURUST CALISMIYOR.... BENCE ARTIK ELEKTRONIGE YONELELIM AMA ELEKTRONIK DERKENDE HOPI OLSUN DIYE hazır yapılmıs dewreyı alıp lehımlemekten bahsetmıyorum pıyasad a elektronıkcıyım dıyenler var adam proteusu kullanmasını workbench kullanmasını bılmıyor bence elektronıkcıyım deyen bırısı bv ıkı programı adı gıbı bılmelı

sevgili arkadaşım bende elektronik mezunuyum.14 yıldır çalışıyorum.Tekrar tercih hakkım olsa elektrik seçerdim düşünmeden.....

bence elektrıktır cunku elektronıc okursan elektrıgı kucuk gorursun gıbı gelır ve sadece elektronıc ogrenırsın ama elektrıkte hem elektrık hem elektronıc hemde mekanıc bılgın olur evet arkdasların dedıgı gıbı elektronıc cıye gore daha cok saha da calısırsın ama herseyden bıraz kaparsın daha cok ınsanla tanısır kendını gelıstırırsın kolay gelsın

her zaman yapıcağın zaman seni mutlu edecek iş revaçta olur...
çünkü anca o zaman mesleğinde başarılı olursun

Bence hangi dalda daha yetenekli oldugunuzu hissediyorsanız o bölümü seçmenizi tavsiye ederim. şu zamanda en rövaşdaki meslek elektrik derim

Napolyon ne demiş: yazılım! yazılım! yazılım! :)

bende elektrik elektronik mühendisliğinden mezunum 3.yıldan sonra branşlaşmayı HABERLEŞME üzerinde yaptım ama şuanda bulundugum konum farklı.Bence sen hangisinden daha çok haz duyuyorsan onu seç sen işi bildikten sonra elektrikte iyi elektronikte iyi bence.

Endüstriyel elektronik bu sana yeter..herşey var plc motor güç ve en önemli sende meslek sevgisi varmı bu meslek bence aşk ister...ucu bucağı yok....bıkmayacaksın çözüm bulacaksın çalmayacaksın öğreneceksin...ve merdivenleri kesinlikle atlama...kesin kural..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,166
Son üye
oygg

Yeni konular

Geri