Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Hangi Bölüme Girer?

Burak-17

Üye
İyi günler arkadaşlar. İstanbul Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi mezunuyum. Kamuda Bilgisayar İşletmeni olarak görev yapıyorum, malesef masabaşı. Kurum içi unvan değişikliği sınav duyurusunda başvuru yapabileceklerin listesinde;
Elektrik Bölümleri (20)
Elektronik Bölümleri (20)
Diğer Bölüm İsimleri...
diye devam ediyor. Sormak istediğim benim bölümüm, hangisine giriyor? Ya da giriyor mu. Üniversite döneminde bütün elektrik-elektronik ile ilgili dersleri aldım ama bu lanet bölümün kurulma tarihi çok eskilere dayanmadığı için devlet bi'haber bu bölümden. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, hayırlı günler.
58C4C8E1-85D9-4F2C-A7EA-189F25D4876B.jpeg

Tablo bu şekilde arkadaşlar, sormak istediğim Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Mezunu, bu açılan bölümlere girer mi?

Bence ikisine de girmez.Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi gibi bir bölüm bir başlığın altına girecekse o ancak Mekatronik olur (Makine değil).

Kamuda işer biraz arkadan geldiği için yükselme sınavına girmek istiyorsanız DPB'den görüş isteyin bence.Yoksa daha işin başında başvurunuzu kabul etmeyebilirler.Görüş olumlu gelirse kimse engel olamaz.

(Sadece kişisel yorumumdur)

Dpb kapanmadı mı hocam? Bana söylenilen başvurudan sonra transkript(gördüğümüz dersler) gönderirsin ona bakarız dendi. Ben listeler açıklanmadan bu evrağı üniversiteden isteyip hazır bulundurayım. Çok iyi biliyorum ama 2 sene boyunca gördüğümüz bütün dersler elektrik ve elektronik dersleri idi. Pnömatik dersi görmüştüm farklı olarak. Çok saçma değil mi ama ya? AC DC Sayısal Elektronik Mikro Denetleyiciler vs. Mekatronik bunun neresinde?

Dpb kapanmadı mı hocam? Bana söylenilen başvurudan sonra transkript(gördüğümüz dersler) gönderirsin ona bakarız dendi. Ben listeler açıklanmadan bu evrağı üniversiteden isteyip hazır bulundurayım. Çok iyi biliyorum ama 2 sene boyunca gördüğümüz bütün dersler elektrik ve elektronik dersleri idi. Pnömatik dersi görmüştüm farklı olarak. Çok saçma değil mi ama ya? AC DC Sayısal Elektronik Mikro Denetleyiciler vs. Mekatronik bunun neresinde?

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr Devlet Personel Başkanlığının sitesi bu.

Mekatronik bunun neresinde sorusunu tabi tutup otomasyon ve kontrol teknolojisi gibi bir ihtisası gördüğünüz elektronik temelli derslerle sınıflandırırsanız hiç bir yerinde olmaz tabi.

Otomasyon ve kontrol sizin gördüğünüzü söylediğiniz derslere ilaveten mekanik, hidrolik, pnömatik elektrik,yazılım gibi konuları da içerir ve buna en yakın üst branş mekatronik gibi geliyor bana tabi bu konuda son kararı DPB verecektir.

• Beğen
Tepkiler:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri