hesap.1990

Üye
Arkadaşlar Merhabalar.

Konuyu tam olarak hangi bölüme açacağımı bilemedim o yüzden yanlış yerdeysem lütfen yardımcı olun.

Sormak istediğim şu resimde yer alan :
b2465ab8f51a4b6ab656ecf896c4acc3.png

( temel mantık bu şekilde )

Böyle bir uygulamayı yapabilmek için

1- Programlama açısından hangi programları bilmek gerekir
2- Elektrik-Elektronik-Otomasyon Kısmından neleri bilmek gerekir.

Tam olarak derdimi anlatabildim mi bilmiyorum ama resimdeki uygulamayı bilgisayarda programlamaktan ve bahsi geçen teçhizatların montajına kadar tüm detayı öğrenmek istiyorum.

NOT: Elektrik ve kumanda konusunda profesyonel olmamakla birlikte bilgim var her türlü öneriye ihtiyacım var ama daha çok bilgisayar sistemi ile kontrol benim daha çok önemli.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. iyi çalışmlar.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
resim sadece bir örnek. var olan motor,lamba,vs ( yada kurulu bir sistemi bilgisayar aracılığı ile kontrol etmeyi ögrenmek istiyroum) bunun için hangi programları ögrenmem gerek sadece bunu ögrenmek istiyorum. aynı zaman zaman bu sistemde olan herşeyi sinyalleri vs belirli bir süre kayıt altında tutmak istiyorum.

Plc ile kontrol edebilirsin.s7 1200 ile daha kapsamlı yazabilirsin.programlanması da kolay

Bu yapmak istediğini Plc gibi fiyatı pahalı olan bir ürün ile değil üzerinden kumanda ettiğiniz daha eski tip logolar vardır. Onun ile yapabilirsiniz,fakat araştırmadım hiç pc ile kumanda edilebiliyormu ? :(

Merhaba,
Profesyonel bir iş yapmak için arkadaşlar öneride bulundular.Bir öneride de ben bulunayım.PIC kullanarak yapabileceğiniz kontrol kartı ile de gerçekleştirebilirsiniz.Tabii bu çalışmayı hobi olarak mı profesyonel olarak mı kullanacağınıza göre dizayn değişecektir.
Ben PIC tarafındaki yazılımda asm dilini PC tarafındaki yazılımda VB.Net 2010 kullanmaktayım.

Ekli dosyalar

• PC_to_PIC_temz.rar
    186.8 KB · Görüntüleme: 16

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular