Elektrikli Yılan Balığı

DGN FRT

Usta Üye
arkadaşlar mrb. elektrikli yılan balıgı kaç volt elektrik üretebiliyor? Bizi çarpma olayı normal elektrik gibi mi? Mesela yılan balıgını tuttugumuzda ayagımızda iyi bir yalıtkan ayakkabı olsa bizi çarpar mı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yalıtkanlığın farkedeceğini sanmam,muhtemelen zaten çift kutup deymiş gibi sinir uçları vardır.

o halde yalıtkan olsa bile ayagımızda çarpar öyle mi?

Durum onu gösteriyor,bizim sadece doğayı taklit ettiğimiz düşünülürse. Doğadaki canlıların,saldırı ve savunma mekanizmaları karmaşık ve etkili.
Tatlı suyun iletkenliğini düşük kabul edersek,topraklama olmayacağından çarpamaz gibi,bu da diğer balıklar üzerinde de etkisiz kılar. dalgıç kıyafetleri de aynı izolasyonu yapması lazım ancak dalış yapanları uyarıyorlar diye biliyorum.

Merhaba.Bakın,600 volt dc.elektrik üreten ve seri hücreleri içinden direk olarak da bağlı bir batarya gibi düşünün bu balıkları.Bu 600 voltta çarpılmamız için başına ve kuyruğuna yakın bölgelere direk temasımız da gerekiyor,ayni bu seri bağlı 600 volt dc.lik akünün direk kutup başlarına dokunarak çarpılabilmemiz gibi.Bu seri bağlı iç bataryalarındaki gizli gücü,balık yalnızca savunma,tehlike,stres zamanında,sinirleriyle aktifleştiriyor benim bildiğim kadarıyla.Diğer zamanlarda sıradan normal bir balıktan başka bir şey değil kaynakları okuyup anladığım kadarıyla.Yani fazdan korunmada olduğu gibi yalıtkan çizmelerin bir yararı olmaz,çarpması ayni izolasyon trafosunun,monofaze ups çıkışının,monofaze jeneratörün,çıkıştaki 2 kutbuna da direkt bir temasla olabiliyor,tek kutuba dokunmak,600 voltluk akünün tek kutbuna dokunmakla eşdeğer yani sizin anlayacağınız.

Bir ansiklopedide gördüm ki,(Nerede gördüğümü hatırlasam tarayıcıyla size gönderebilirdim.) iki eline,siyah yalıtkan elektrik eldivenleri takmış bir adam,özel yapılmış bir bölmede,balığın başına ve kuyruğuna yakın bölgelere yerleştirilmiş elektrotlarla toplanan bu 500-600 volt,500 watt.lık elektrik gücünü,özel yapılmış 100 adet ampüle gönderip onları yakıyordu.Ancak ampüller telli (Flamanlı) ampüller değildi,gaz deşarjlı (Neon lamba gibi) türden ampüllerdi.Kolay gelsin.

Merhaba.Bakın,600 volt dc.elektrik üreten ve seri hücreleri içinden direk olarak da bağlı bir batarya gibi düşünün bu balıkları.Bu 600 voltta çarpılmamız için başına ve kuyruğuna yakın bölgelere direk temasımız da gerekiyor,ayni bu seri bağlı 600 volt dc.lik akünün direk kutup başlarına dokunarak çarpılabilmemiz gibi.Bu seri bağlı iç bataryalarındaki gizli gücü,balık yalnızca savunma,tehlike,stres zamanında,sinirleriyle aktifleştiriyor benim bildiğim kadarıyla.Diğer zamanlarda sıradan normal bir balıktan başka bir şey değil kaynakları okuyup anladığım kadarıyla.Yani fazdan korunmada olduğu gibi yalıtkan çizmelerin bir yararı olmaz,çarpması ayni izolasyon trafosunun,monofaze ups çıkışının,monofaze jeneratörün,çıkıştaki 2 kutbuna da direkt bir temasla olabiliyor,tek kutuba dokunmak,600 voltluk akünün tek kutbuna dokunmakla eşdeğer yani sizin anlayacağınız.

Bir ansiklopedide gördüm ki,(Nerede gördüğümü hatırlasam tarayıcıyla size gönderebilirdim.) iki eline,siyah yalıtkan elektrik eldivenleri takmış bir adam,özel yapılmış bir bölmede,balığın başına ve kuyruğuna yakın bölgelere yerleştirilmiş elektrotlarla toplanan bu 500-600 volt,500 watt.lık elektrik gücünü,özel yapılmış 100 adet ampüle gönderip onları yakıyordu.Ancak ampüller telli (Flamanlı) ampüller değildi,gaz deşarjlı (Neon lamba gibi) türden ampüllerdi.Kolay gelsin.
güzel bir paylaşım hocam diline sağlık...

YÜCE ALLAHIM sen nelere kadirsin....Kimi cahiller seni gökte arar. Sen müminlerin kalbindesin...

evet diğer konumuz
elektrik balığından elektrik üretilir mi:)))

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri