Elektrikli motor aküsünü motora takma

Jel akude CCA değeri olmaz çünkü Jel akü marş basmak için değildir. Jel akü yavaş ve uzun süreli desarja uygundur UPS elektrikli scooter vs gibi. Exide birkaç özel üretim jel yapmış olabilir ama tabloya bak jel için (20 saat) ibaresi var diğerlerinde yok.

Haa paraya kıyıp exide marka jel alırsan eyvallah

Yani sulu akülerde saat ibaresi olmaz mı diyorsunuz?
Aşağıdaki akü bir sulu motosiklet aküsüdür.
1613967936426.png

Bakın bu da jel motosiklet aküsü ama bu aküde saat ibaresi yazmıyor.
1613968612021.png

Bakın aşağıdaki aküde jel akü ama onda da saat ibaresi yok fakat CCA değeri yazıyor.
1613969366589.png

Buda diğer bir jel akü bakın bunda da saat ibaresi yok ama CCA değeri belirtilmiş.
1613970527500.png

Bu akülerin hepsi de marş basmak için kullanılır.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kullanmak istedikten sonra kalem pil bile kullanırsın.

Kalem pil değil ama lityum pil iyi bir fikir olabilir. Yükte hafif pahada ağır.
1613984772787.png

images-7.jpeg
akü bu basarmı uygunmu yarın birgün bozulmaz dimi

3 sayfadir foruma bozulup bazulmayacagini sordunuz o kadar yorum yapildi. En sonunda arkadasimiz takip kullanin dedi.

Şimdide cok bozulani gördüğünüzü mü söylüyorsunuz? Pes yani.
Boşuna Millet bana aklı yerinde değil demiiyo kaçakçılıktan milyonlar akıyo sen daha aküyü bozulup bozulmaya çağını soruyon tırlarca ülkeye akü sokuyoz alır birisini deneriz bozulursa yenisini alırız milletin nasıl konuşma dersi veriyo o sesini keserdimde neyse işler daha mühim sesi kesilecek adam bitmez tükenmez.adam olun fişinizi çekerim.

Boşuna Millet bana aklı yerinde değil demiiyo kaçakçılıktan milyonlar akıyo sen daha aküyü bozulup bozulmaya çağını soruyon tırlarca ülkeye akü sokuyoz alır birisini deneriz bozulursa yenisini alırız milletin nasıl konuşma dersi veriyo o sesini keserdimde neyse işler daha mühim sesi kesilecek adam bitmez tükenmez.adam olun fişinizi çekerim.
Daha Aküyü bilmeyen adam fiş çekecekmiş..o da enteresan :)

Bana kalırsa bu tehdit sonrası senin forumdan fişinin çekilmesi lazım.

Bu sözü yöneticilere iletiyorum. Kimin sesi kesilecek onlar karar versin. Birde burda ben soru sormadım soruyu siz sordunuz biz cevap verdik. Neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamıyorum. Ne içiyorsunuz onuda bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,181
Kullanıcılar
449,948
Son üye
ugur666

Yeni konular

Geri