Elektrikli motor aküsünü motora takma

Jel akuyse dediğin, marş için kullanamazsin. Evet kısa zamanda bozulur. Agm veya klasik akü almalisin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Eski akünüz kaç volt kaç amperlik? Yeni takmak istediğiniz akü kaç volt kaç amperlik. Takmak istediğiniz akü aynı voltaj bir üst amper ise sıkıntı olmaz.

Voltaj yüksek ise sıkıntı olur.

Aynı voltaj ise ne şarjda nede marşta sorun olmaz. ( yakın değerlerde ise )
Teşekkürler akü 6.5 amper büyük akü daha işime gelecek ses sistemi sustalı anahtar merkezi kilit diyorum motor jiklesiz çalışmıyor şarj cihazı taktım -1 de dokunma ile aldı +30da çalışmayan motor şarj cihazı ile dokunma ile alıyo
Jel akuyse dediğin, marş için kullanamazsin. Evet kısa zamanda bozulur. Agm veya klasik akü almalisin
Motosiklet marş için çoğu jel akü
Yanlışlıkla araç akü seçimi olarak olarak konu başlığına yalış cevap vermişim, o anki dalgınlığıma gelmiş, başka forumlarda da çokça yazılar yazdım bugün değerli arkadaşlar, hemde çok yoğun olarak.

Orijnalinde marşın basmadığı akü kaç amper-saatlik ise onun biraz üzerindeki amper-h'leri rahatça kullanırsınız, akü yeri sorunu da hiç yoksa, sıkıntısı olmaz. "Kesmek" marşı basmamak anlamındaysa daha büyük kapasitelerle marşı daha kolay alır, ancak araba örneğindeki gibi şarj dinamosunun kapasitesini de çok aşmamak veya çok zorlamamak gerekir. Asıl mesele budur. Kolay gelsin.
Jel akü kullanmak sıkıntı yaparmı marş basarken plaka kesermi çünkü elektrik li bisiklet aküsü takacağım motora

Son düzenleme:
arkadaşım bu kadar şifreli konuşmasana, motosiklet de scootter de akü basmıyor de, aynı aküden 2 tane taksan bile çalışır aküyede hiç bir şey olmaz, plaka kesmek ne demek ya, bu aküler kağıttan tenekeden yapılmıyor, büyük akü koynak hatta aküyü çiftlemek sorun değil, asıl sorun onların nasıl şarj olacağı. aslında o da sıkıntı değil sadece geç dolar en fazla alternatörün bozulur.

Kaynak yapmış olacağım kusura bakmayın. Aküde plaka kesmesini ilk defa duydum! Nedir bu plaka kesmesi ? Neden olur aciklarmisiniz?

Kaynak yapmış olacağım kusura bakmayın. Aküde plaka kesmesini ilk defa duydum! Nedir bu plaka kesmesi ? Neden olur aciklarmisiniz?
Aküde araştırın bulacaksınız plaka kopması akü düşük voltaj gösteriyor
Jel akü marş için kullanılabilirmi kullanılırsa bozulurmu

arkadaşım lütfen kitap Türkçe'si kullanalım. yerel ağızla jargonla biz anlamayız, istersen bizde sana yerel ağızla jargonla ve hatta sanayi ağzıyla cevap verebiliriz. yaşım profilimde görünüyor kaç sene sanayide sürttüm bilmiyorum (yaşıma ver) ben bu yaşıma kadar "plaka kesmek" deyimini ilk defa senden duyuyorum özür dilerim benim cahilliğim. buradaki ustalar (yaşlılık değil) hepsi kitap Türkçe'si okur yazar. ben 25-35-50 km ötemdeki yaşayanlarla bile konuşup anlaşamazken seninle nasıl anlaşacağım? tabii ki kitap Türkçe'siyle. benim gibi rum biriyle de aynı şekilde. bu arada jel akü için kullanma kılavuzunuzu bir zahmet okuyunuz, eminim verdiği bilgiler benim söylüyeceklerimden daha inandırıcıdır.

Tabir yanlış . Plaka kopması eğilmesi filan yok. Plaka kopmaz eğilmez. Pul pul dökülür gibi olur. Benim dükkan varken uğraşmamak için müşteriye arıza adı sallardik. Geri dönüş alışveriş entegresi bozulmuş gibisinden.

Soru hatalı geldiginden kafalar karıştı.

Jel aküyü marş dinamosunda kullanan varmı bilmiyorum. Yalnız fiyatından dolayı olsa gerek yaygın değil saniyorum. Biz forkliftlerimizde güneş panellerimizde online UPS lerde kullanıyoruz. Bulundukları ortam aşırı pis sarsintili sıcak ve soğuk ani değişimler olduğundan dolayı. Kolay gelsin

Jel aküyü motosiklette marş içinde kullanabilirsiniz fakat akünün Ah değerinden ziyade CCA değerine de dikkat etmeniz gerekli. Soğuklarda sıkıntısız marş için CCA değeri yüksek bir aküyü kullanmanız gerekir.
Örneğin : https://www.basaku.com.tr/wp-content/uploads/2020/02/EXIDE-MOTOSIKLET-MOTORSIKLET-AKU-GRUPLARI.pdf
dokümanın 8.sayfasındaki ilk tabloya bakacak olursanız 14 Ah jel akünün CCA değeri 150 A iken 16Ah jel akünün CCA değeri 100 A olarak belirtilmiş. Yani Ah değeri düşük ancak CCA değeri yüksek olabiliyor. Yalnız Ah değerine bakmak yanıltıcı olabilir. Sizin şuanda kullandığınız akü ile kullanmak istediğiniz 24 Ah akünün CCA değeri nedir onlara bakmalısınız. Jel akü dökülmeye, sızmaya, yüksek titreşime dayanıklıdır. Motosiklette yüksek titreşimli bir alet olduğuna göre motosiklet için kullanımı yerinde olur.

Son düzenleme:
Jel akude CCA değeri olmaz çünkü Jel akü marş basmak için değildir. Jel akü yavaş ve uzun süreli desarja uygundur UPS elektrikli scooter vs gibi. Exide birkaç özel üretim jel yapmış olabilir ama tabloya bak jel için (20 saat) ibaresi var diğerlerinde yok.

Haa paraya kıyıp exide marka jel alırsan eyvallah

Jel akude CCA değeri olmaz çünkü Jel akü marş basmak için değildir. Jel akü yavaş ve uzun süreli desarja uygundur UPS elektrikli scooter vs gibi. Exide birkaç özel üretim jel yapmış olabilir ama tabloya bak jel için (20 saat) ibaresi var diğerlerinde yok.

Haa paraya kıyıp exide marka jel alırsan eyvallah
Bu akülerden olmazmı motor 20 amper çeker marş basınca

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri