Elektrikli bisiklet farklı watt motor takma?

1500-1200 wattlık akıllı beyin fiyatları 500-750 civarı
Piyasaya bak yahu... Benim beyni satsak anca 50-60 dolar eder herhalde..Hemde az kullanılmış olduğu halde :):)

IMG_20230424_185736.jpg

Herkese teşekkürler arkadaşlar. Birde beynin resmini çekmiştim. Onuda atayım google da arayan birinin işine yarar belki. 2019 model mondial assist ds beyni resmi ektedir.

Piyasaya bak yahu... Benim beyni satsak anca 50-60 dolar eder herhalde..Hemde az kullanılmış olduğu halde :):)
güzel dilimizin güzellikleri driver=>beyin=>speed controler= >akıllı beyin =< akılsız beyin =>ben
ustam beyin beyindir de hangi beyin. haa unuttum bir de hanımların kullandığı beyin (eş/koca) var . bu "beyin"çok cins bir şey. akıllı olanı var, olmayanı var. kullanabilen var, kullanamayan var. az kullanılmış olanı var, çok kullanılmış olanı var. yani var da var. uzat uzatabildiğin kadar.

1000w yerine 1200w motor taktiniz diye motor yuksek akim cekmez.

1000W motor nominal yukune kadar yuklenince 1000W guc verir ve akuden bunu karsilayacak akimi ceker.
1200W motor taktiginizda gene 1000W mekanik yukle motoru zorladiginizda 1000W kadar zorlamis olursunuz.

Yani 1200w motor daha da iyi olur. 1200W kadar yuklemek ve cok fazla akim cekmek icin motoru daha fazla zorlamaniz gerekir.

Elbette 1000w motor parametreleri ile 1200w parametreleri arasinda muhakkak fark vardir ama muhtemelen surucu buna fazla ses cikartmaz.

1000w yerine 1200w motor taktiniz diye motor yuksek akim cekmez.

1000W motor nominal yukune kadar yuklenince 1000W guc verir ve akuden bunu karsilayacak akimi ceker.
1200W motor taktiginizda gene 1000W mekanik yukle motoru zorladiginizda 1000W kadar zorlamis olursunuz.

Yani 1200w motor daha da iyi olur. 1200W kadar yuklemek ve cok fazla akim cekmek icin motoru daha fazla zorlamaniz gerekir.

Elbette 1000w motor parametreleri ile 1200w parametreleri arasinda muhakkak fark vardir ama muhtemelen surucu buna fazla ses cikartmaz.
durar vaziyetteyken gazı açtı hedef km/saat e kadar gaz açık kaldı bu esnada zaten 1200 çekmiyor mu dc motor, yoksa vfd gibi devre göre kırparak mı veriyor dc sürücü

kafamdaki ideal sürücü setlendiği parametrelerle ya da ayarlarla hem regulasyonu hem de korumayı sağlamalı. büyük güçlü bi motor takılsa da, ki orijinal motora göre 200W fazlalığı var sürücünün sınırlarında çalışması beklenir. bu arada ister fazla yuk olsun ister mekanik kilitleme aşırı akıma neden olacaktır. önceki motorun yanması ve korunamamasının önemli bi sorun olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: jes
motorun çalışma voltajı 72 volt olsaydı motor güç kaybederdi. 48 volt olsaydı performansı artacaktı fakat yanmaya meyilli olurdu ki yüke bindiği zaman aşırı ısınacaktı. 1200 watt motor 60 voltta çalışıyorsa sorun çıkartmaz. artı eksi % 10 toleransı hesaba katarsak sürücü hiç bir şekilde sorun çıkartmayacaktır.

durar vaziyetteyken gazı açtı hedef km/saat e kadar gaz açık kaldı bu esnada zaten 1200 çekmiyor mu dc motor, yoksa vfd gibi devre göre kırparak mı veriyor dc sürücü
Eger tekerin yerle temasini kesip gazi koklersen 1000w motor 1000W harcamaz. Harcamasi icin motoru mekanik olarak yuklemen yani ustune binip dag tepe demeden gaza basman gerekir.

• Beğen
Tepkiler: jes

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri