Elektrikli Bisiklet Yüksek Watt beyin takmak değişim gösterir mi ?

Merhabalar Volta vsm modelinde elektrikli Bisiklete sahibim orjinal beyin 220w güç üretmekte ben 500w almak istiyorum. İthalatçı firma %40-50 civarında güç yükselişinin olduğunu tek kişi dik yokuşları çıkamıyorum rahatlıkla çıkabileceğimi ve hızda da max. 15 km artış sağlayacağını hızdan fazla bir değişim beklememem gerektiğini söyledi. Sizce bu beyini alsam iyi bir performans artışı gerçekleşir mi elektrikli bisikletimde ürünün resmini de yüklüyorum.
Motorumun özelllikleri:
Nominal Motor Gücü​
220Watt​
Menzil​
35-55km *​
Maksimum Hız​
25km/h **​
Taşıma Kapasitesi​
100kg​
Tırmanma Kapasitesi​
17%​
Ağırlık​
55kg​
Batarya Kapasitesi​
48V14Ah​
Boyutlar​
1530/620/1050 mm​
Batarya Tipi​
VRLA Jel​
Şarj Süresi​
6 - 8 Saat​
Şarj Çıkış​
48V/2A​

Ekli dosyalar

• 71273066_461152614490803_4546623925387264000_n.jpg
    71273066_461152614490803_4546623925387264000_n.jpg
    98.6 KB · Görüntüleme: 101
yokuşu çıkaran şey tekerdeki motorun gücü değil mi, beyin neyi değiştirecekmiş ?

satıcı senin, komple beyin motor fren vb hepsi içinde, 500 wattlık bisiklet kitini satın alacağını zannetmiş, ona göre cevap vermiş..

Son düzenleme:
Motor değiştirilmelidir yada voltajı arttırmalı

beynini değiştirmene gerek yok, yorumlarda zaten yokuş çıkamadığı yazıyor, hız kilidini kırabilersen,açabilirsen ya da açtırırsan, yokuş performansı elde edebilirsin ama tavsiye etmem aşırı yükte ya motoru yakarsın yada beyni, yani beyni değiştirmek sana hiç bir şey kazandırmaz.

Merhabalar Volta vsm modelinde elektrikli Bisiklete sahibim orjinal beyin 220w güç üretmekte ben 500w almak istiyorum. İthalatçı firma %40-50 civarında güç yükselişinin olduğunu tek kişi dik yokuşları çıkamıyorum rahatlıkla çıkabileceğimi ve hızda da max. 15 km artış sağlayacağını hızdan fazla bir değişim beklememem gerektiğini söyledi. Sizce bu beyini alsam iyi bir performans artışı gerçekleşir mi elektrikli bisikletimde ürünün resmini de yüklüyorum.
Motorumun özelllikleri:
Nominal Motor Gücü​
220Watt​
Menzil​
35-55km *​
Maksimum Hız​
25km/h **​
Taşıma Kapasitesi​
100kg​
Tırmanma Kapasitesi​
17%​
Ağırlık​
55kg​
Batarya Kapasitesi​
48V14Ah​
Boyutlar​
1530/620/1050 mm​
Batarya Tipi​
VRLA Jel​
Şarj Süresi​
6 - 8 Saat​
Şarj Çıkış​
48V/2A​

Bu konuyu ben de merak ediyorum, 3 gün önce aldım volta vsm'yi?

Soyle dusunun

Elinizde bir araba var yakit deposunu buyutuyorsun ve daha hizli gitmesini istiyorsun. Ama motor ayni tork ayni guc ayni degisen birsey olmuyor.

Daha hizli gitmesi icin motoru degistirmeniz gerekiyor yada daha fazla yuk cekmesi icin daha buyuk motor takmaniz gerekiyor.

Motor ayni ise cekme ve yokus degerleri degismez. Sadece motor kaldirir ise daha yuksek voltaj verirseniz bu cekis ve hizi degistirir ayni motorda.

Soyle dusunun

Elinizde bir araba var yakit deposunu buyutuyorsun ve daha hizli gitmesini istiyorsun. Ama motor ayni tork ayni guc ayni degisen birsey olmuyor.

Daha hizli gitmesi icin motoru degistirmeniz gerekiyor yada daha fazla yuk cekmesi icin daha buyuk motor takmaniz gerekiyor.

Motor ayni ise cekme ve yokus degerleri degismez. Sadece motor kaldirir ise daha yuksek voltaj verirseniz bu cekis ve hizi degistirir ayni motorda.

Şu ibareyi gözönüne almamışınız "EN 15194 standartı sebebiyle 25 Km / h hız ile sınırlandırılmıştır." Yani potansiyel var ama biz kısıtladık diyor.

O zaman olay farkli.

Ben motora uygulanacak teknik acisindan yorum yaptim. Bu beyin tekerlekten devir hiz bilgisini alip isliyor ise ve bu gibi bir sinirlama var ise hizi arttiramazsiniz.

Ama su durum iyi irdelenmeli bu aku gurubu bu surucu ve bu motorla 25 degilde ben 20 km hizi gecemiyorum sorun nerde diye sorarsaniz durum farklilasir.

Adamlar açık açık beyinle kısıtladık diyor. Ya beyine yazılımla müdahele edilecek, ya da beyin değişecek, ama motor kaç wata kaldırır onu bilemem işte.

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri