Elektrik süpürgesi motor sorunu

Ben teknik olarak kontrol kalemi kullanimini hiç sevmem.

Soru bu motor sağlam mı degilmi?

Cevap elimizde 2 adet olcu aleti lazim. Biri ohm metre diğeri megger izolasyon olcum aleti.

Ohm metre ile sargı omajlari ölçülür bir anormallik varmi gozlemlenir. Sonra sargı ile motorun gövdesi arasi megger cihazi ile yüksek gerilim uygulanıp direnci ölçülür.

Bu iki olcum bize MOTOR SAGLAM MI BOZUK MU bilgisini verir. Kontrol kalemi ile olcum yapılmaz.

Ben teknik olarak kontrol kalemi kullanimini hiç sevmem.

Soru bu motor sağlam mı degilmi?

Cevap elimizde 2 adet olcu aleti lazim. Biri ohm metre diğeri megger izolasyon olcum aleti.

Ohm metre ile sargı omajlari ölçülür bir anormallik varmi gozlemlenir. Sonra sargı ile motorun gövdesi arasi megger cihazi ile yüksek gerilim uygulanıp direnci ölçülür.

Bu iki olcum bize MOTOR SAGLAM MI BOZUK MU bilgisini verir. Kontrol kalemi ile olcum yapılmaz.
Çok teşekkür ederim.Öğrenmek için soruyorum ; Diyelim bu ölçümleri yaptırdım ve motor (özellikle ikinci ve sıfır olan) sağlam çıktı ama gövdeye yinede elektrik veriyorsa bu normalmi? Süpürgeyi kullanan insan için risk oluşturmazmı?

Bu cihazın gövdesi plastik mi ? Eğer plastik ise gövdeye elektrik veremez çünkü iletkenlik konusunda abs plastik 4ün üzerindedir yani yalıtkandır. Yani kinetik Elektriklenme olmadığı sürece cihazın gövdesinde elektriklenme olmaz

Bu cihazın gövdesi plastik mi ? Eğer plastik ise gövdeye elektrik veremez çünkü iletkenlik konusunda abs plastik 4ün üzerindedir yani yalıtkandır. Yani kinetik elektriklenme olmadığı sürece cihazın gövdesinde elektriklenme olmaz
Evet tüm gövde ABS plastik

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri