elektrik projesi hakkında!!!

ice_man374

Üye
slm arkadaşlar..ben elektrik elektronik muh. siym ve sadece 1 dairenin elektrik projesini çizmek istiyorum diyelm ki....50kw ın altında normal bir iş yeri....
şimdi sorum şu....
1-ruhsat projesi ve ruhsat olmayan projeler ne anlama gelir?
2-emo ya kaydım var fakat smm çıkartmadm....şimdi ben bu projeyi çizerken emo ya onaylatıyomuyum? ve onaylamak için emo benden smm istemez mi?

emo ya onaylatmaya gerek olmayan ve olan durumlar hangi durumlar??

bu konuda beni aydınlatrsanız sevnrm...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
cevap 1 vatandaş belediye sınırı içerisinde arsasına ev yapmak isterse belediye mimari statik mekanik ve elektrik projelerini ve gerekli evrakları ister. bu kapsamda çizilen elektrik projeleridir. diğeri ise röleve proje adı altında ruhsat için değil abone alımı için çizilen projelerdir.

cevap2 emoya kaydın olup olmadığı önemli değil asıl önemli olan smm çıkarmandır. çünkü emo onaylasa bile. tedaş projeni onaylaması için smm'ni isteyecektir. bir şekilde tedaştanda onaylattın diyelim bu sefer belediye smm'ni ister. :)

kolay gelsin

Merhaba,

Orta Gerilim elektrik projelerini okuyup , yorumlayabilmek için kaynak öneriniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri