Elektrik Proje SMM Şirketi Ortaklık Düşünen?

gokmenme

Üye
Elektrik proje çiziminde oldukça tecrübeli bir elektrik mühendisiyim. 2021 sonunda kendi şahıs şirketimi açmalı düşünüyorum, İstanbul'danım. Öyle ya da böyle artık açacağım. Özelde veya kamuda çalışıp, ya da başka türlü, işini riske atmak istemeyen, iş tutar mı diye emin olmayan ya da tecrübesi olmayan kişilerden de olabilir, belki imza yetkisi olmayan veya 1kV üstü imza yetkisi şartlarına henüz sahip olamamış kişiler de, şirket açıp işin içine girmek isteyen olursa, ortaklığı düşünebiliirm. Zaten şirket başlangıcı iki tarafa da pek maliyetli olmaz. İş tutarsa, geçici süreli ortaklık bakıyorum, belirli süre sonra ayrı şirket olarak yolları ayırmak istiyorum diyenler de olursa, sorun değil. İlgilenen olursa, yorum altına yazabilir ya da özelden yazabilir.

Son düzenleme:
ortaklıklar geçici süreli olmaz, isim hakkı diye bir şey var. diyelim şirketin adı LEYLA olsun 5 yılda marka oldunuz ve yolları ayıralım dediniz, LEYLA kimin olacak? param olsa ve sizinle kazanacağımı bilsem bile sizinle otraklık yapmam.

ortaklıklar geçici süreli olmaz, isim hakkı diye bir şey var. diyelim şirketin adı LEYLA olsun 5 yılda marka oldunuz ve yolları ayıralım dediniz, LEYLA kimin olacak? param olsa ve sizinle kazanacağımı bilsem bile sizinle otraklık yapmam.

Ben geçici süre istediğimi söylemedim, o şekilde isteyen varsa, o da benim için uygun dedim. Ayrıca, 1 yıllık şirketin isminin de bence önemi yok. Yani isteyen olursa, onu da alabilir. Büyük bir dünya markası kurma iddiası değil, bir elektrik proje şirketinden bahsediyorum. Yazdığımı anlamamışsınız sanırım. Ayrıca olumsuz yorum, ne düşünüyorsunuz tartışması gibi şeyler için de konu açmadım. İlgilenen olursa yazar.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri