Elektrik Panosu

GezginN

Katılımcı Üye
Arkadaşlar Basit bir su arıtma sistemine ait 2adet 0.37/0.5 kw gücünde motorun elektrik panosunu kurmak için neler lazım ve ne şekilde kurabilirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
pano 10 a kontaktör stop start butonu 0.63-1.00a termik

2 tane motorla suyu nasıl arıtmayı dusunuyorsun acarsan konuyu yardıcı oluruz

2 tane motorla suyu nasıl arıtmayı dusunuyorsun acarsan konuyu yardıcı oluruz

kadir bey ben küçük çaplı bir arıtma sistemi kuruyorum. 1.motor suyu 1.kaptan alıp ikinci kaba aktaracak 2.motor 2.kaptaki arıtılmış suyu 3.kaba pompalayacak. motorların nominal akım değeri 1.8A bunlar için bir pano hazırlamam gerek tecrübesiz olduğumuz için bu konuda pratiğim yok. Bu motorlarda koruma muhakkak gereklimi kaçak akım rölesi koymak gerekirmi kaçlık sigorta koymak lazım bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim birde 3x2.5mm lik kablo yetermi. (Ayrıca güç değerini 0.37/0.5 gösterio ne anlama geliomu bu normalde güç değeri kök3x1.8x220 olması lazım deilmi?)

arkadasım termik kullanmana gerek yok arasanda onları koruyacak termigi bulucanı zannetmiyorum kacak akım koysan iyi olur cünkü suyla temas halinde olucaksın koymuycaksanda topraklamayı baglamayı unutma 6 amperlik bir sigorta işini görür 3x0,75-3x1,5 kullanman yeterli 3x2,5 hiç gerekyok.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri