Elektrik Mühendisi Olmak Yardım?

Kardeşim daha mesleğin başındasın benden sana tavsiye inş. okulu bitirip bir işe başladığın zaman işi öğrenmek adına ne gerekliyse hiç çekinmeden yap. Ben mühendisim bu işide ben mi yapayım gibisinden düşünme. Eğer iyi bir mühendis olmak, kendini kabul ettirmek istiyorsan işin hem pratiğini ( her aşaması ), hem teorisini bilmen gerekir. Yoksa bir kukladan farkın olmaz. Sorumlu sen görünürsün fakat seni ve işi yönlendiren başkaları olur...Okula hayatında başarılar...

Mühendis olmak demek fenni mesuliyet almak demektir SMM ve büro tescil belgen varsa projeye imza atar tedaş teiaş botaş yerel tedaşlara belediyelere emoya sunarsın proje çizen kişi proje çizdiği tarihteki mevzuat ve yönetmelikleri çok iyi bilmek zorunda çünkü projesi çizilen mühendislik eseri var olduğu sürece elektrikten kaynaklı çıkacak yangın vb olaylarda çizdiğin projeyi o zamanın yönetmeliklerine göre savunman gerekebilir proje çizmek sorumluluk altına girmek demektir

saygılarımla,
Ahmet YILMAZ

Yorumlar için teşekkür ederim =)
Bir işte en iyi olmayabilirsin ama yaptığın her iş senin hep en iyi işin olmalıdır bunun için de kafamızdaki soru işaretlerini çözerek 3N'ye göre ( ne nedir niçindir ) ilerlememiz gerekir diye düşünüyorum ve bunun için uğraşıyorum =)

elektrik muhendısıyım deyıp masa başinda mesaini bitirirsen kusura bakmayın avucunuzu yalarsınız elektrık teknikerı işi yapıyorsa sana ne ıhtıyacı olsun elektrık muhendisliği değıl sadece her muhendislık dalında muhendisin gorevı işi çozmek yapılacak işlerde teknikerden teknisyende ustun mezıyetlerı ve iş tecrubesı olması lazım ben şahsen muhendis dıplomasıyla bana gelıp iş buyuracak oyle muhendısı takmam işimede karıştırmam iş hayatım boyuncada karıştırmadım kusura bakmayın gençler önce mesleğinize hakım olun teknikere teknısyene iş verırken o kişilerden bılgi tecrube ustunluğunuz olsun

Bazen de işler hiç öyle olmuyor işte
Tam oldu diyorsun ama bi bakıyorsun her şey tersine dönmüş

Nasıl mı şöyle sen olmuşsun mühendis firmadaki ustalardan bir gram fazla değerin olmayabilir.
toysun yaa bir şey bilmiyorsun yaa yüklenirler sana.

Sonra ne olur
Sonra işi öğrenirsin projeler üretmeye başlarsın
o zaman başlarsın itibar görmeye

Ama ne itibar bir bilsen ....... :)

Öyle böyle değil hem de :)
Bi izzet ikram başlar
Bi ikramlar izzetler
Herkes seninle çalışmak ister de o zaman naz sırası sende
İstediğin kadar nazlan :)

Usandırmadan nazlan ama sonuçta onlarında
Emeği var üzerinde birazcık nazlan ki kıymet
anlasınlar onlar da sen yoksan onlarında olmasına gerek olmadığı anlaşılısn