Elektrik dükkanı açmak ne kadara malolur?

uluslum_74

Üye
yeni bir elektrik dükkanı açmak neye malolur.
kendim az çok tahmin edebiliyorum ama yinede siz elektrik ustalarımdan fikir almak istiyorum.
ayrıca ilk açılışta maliye sigorta vb. giderleri nelerdir?

günümüzde elektrik malzemeleri altın değerinde benim fikrim dükkana koyduğunuz malzemeden çok iş yapıcağınız sermayeniz önemli ufak çaplı bi dükkan açıcaksanız minumum 15 20 bin tl lazım olur
aylık giderleriniz dükkan kirası + muhasebe ücreti stopaj vergi kar zarar dahil değişebilir 100/150 civarı (şahıs için ) 250/300 (şirket için ) esnaf bağkuru 245 tl çalıştırdığınız elemanın sigortası 300 tl elektrikçiler odasına kayıtlı olma zorunluluğunuz yok isteğe bağlı İTO ya kayıtlı olma zorunluluğu yok ama olunursa faydaları var / şirket bazında 100 metre kare tok görünümlü bi dukkan açılacaksa 150 bin tl gözden çıkarılmalı ( ARTI AÇILACAK DÜKKAN 1 YIL HİÇ KAZANMAYACAKMIŞ GİBİ DÜŞÜNÜLEREK SERMAYE HAZIRLANMALI BU ÖNEMLİ ) elinizde hazır iş yoksa piyasanın şuanki durumuna göre mayıs 2010 tarihinden önce dükkan açılmasını tavsiye etmem kolay gelsin.

günümüzde elektrik malzemeleri altın değerinde benim fikrim dükkana koyduğunuz malzemeden çok iş yapıcağınız sermayeniz önemli ufak çaplı bi dükkan açıcaksanız minumum 15 20 bin tl lazım olur
aylık giderleriniz dükkan kirası + muhasebe ücreti stopaj vergi kar zarar dahil değişebilir 100/150 civarı (şahıs için ) 250/300 (şirket için ) esnaf bağkuru 245 tl çalıştırdığınız elemanın sigortası 300 tl elektrikçiler odasına kayıtlı olma zorunluluğunuz yok isteğe bağlı İTO ya kayıtlı olma zorunluluğu yok ama olunursa faydaları var / şirket bazında 100 metre kare tok görünümlü bi dukkan açılacaksa 150 bin tl gözden çıkarılmalı ( ARTI AÇILACAK DÜKKAN 1 YIL HİÇ KAZANMAYACAKMIŞ GİBİ DÜŞÜNÜLEREK SERMAYE HAZIRLANMALI BU ÖNEMLİ ) elinizde hazır iş yoksa piyasanın şuanki durumuna göre mayıs 2010 tarihinden önce dükkan açılmasını tavsiye etmem kolay gelsin.
arkadaş sen o kadar parayı bul ben sana fabrika açayım.yoksa hiç kimse 100-150 bin lirası varken elektrik işiyle uğraşmaz.
parana göre dükkan açarsın.öncelikle amacın dükkana mal doldurmak değil dükkanı dolu göstermek olmalı!her çeşitten mal alacaksın ama azar azar olacak.parayı malzemeye gömmeyeceksin.müşteri geldikçe iş yaptıkça malzeme dolduracaksın.birde şunu sakın unutma yaptığın işlerde malzeme peşin olarak çalışmayı başarırsan hayatta batmazsın.işçiliği sonrada alsan olur.malzemeyi uyguna ver ama peşin paraya ver.bir elektrik dükkanını batırırsa malzeme veresiyesi batırır.

veresiye knayan yara gibi,kan durmak bilmiyo.müşteri milleti bu adamı batağa çeker.dayanabilceğinden fazla veresiye vermicen.müşteri kaçarsa kaçsın.bataktan iyidir-bence!!

arkadaş sen o kadar parayı bul ben sana fabrika açayım.yoksa hiç kimse 100-150 bin lirası varken elektrik işiyle uğraşmaz.
parana göre dükkan açarsın.öncelikle amacın dükkana mal doldurmak değil dükkanı dolu göstermek olmalı!her çeşitten mal alacaksın ama azar azar olacak.parayı malzemeye gömmeyeceksin.müşteri geldikçe iş yaptıkça malzeme dolduracaksın.birde şunu sakın unutma yaptığın işlerde malzeme peşin olarak çalışmayı başarırsan hayatta batmazsın.işçiliği sonrada alsan olur.malzemeyi uyguna ver ama peşin paraya ver.bir elektrik dükkanını batırırsa malzeme veresiyesi batırır.

Ahhh keşke !!!

Abartısız bir dükkan için bence de, 100-150 bin TL sermaye olmalı minumum...
Bunun en az 25-30 bin TL si döner sermaye için nakit olarak tutulmalı...
Malum müşteri çeklerinin çakması, veresiyelerin gelmemesi vs. çok fazlalaştı.

Değilse hiç bulaşma...

Doğru düzgün bir servis aracı bile 15-20 bin lira...
En az iki aracın yoksa olmaz...

Piyasanın farkındasınız...
Herşey büyük sermayenin eline geçiyor. Küçükler yaşayamaz... Bi dünya vergi, bağkur ve piyasa borcuyla dükkan kapatmak işten bile değil...

Amacım kimsenin moralini bozmak değil elbette.
Ama artık tek başına küçük bir dükkan açma işi bitti... Birkaç meslektaş bir araya gelecek, 25-30 ar binlira sermaye koyacaklar. Eleman sayısını minumumda tutacaklar en az 5 yıl. Yani kendileri çalışacak birer çırakla...

Zaman böyle malesef...

Merhabalar ben bir elektrikçi dükkanı açmak istiyorum.Bunun için KOSGEB den yardım almak istiyorum fakat bu yardımı almak için KOSGEB iş planı ister bunu nasıl hazırlayabilirim?

100 - 150 arası parayla nasıl bir fabrika düşünüyosun

En az 20 bin ancak 10bin civari daha olsa iyi olur hemen ilk aylarda kâra gecemezsiniz zararina is yapacaksiniz. Malum gecim sorunu herkeste mevcut. 10bin de o zamanlarda gider

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri