ELEKTRİK TESİSATI YASAL KANUNU ACİLL !!

öncelikle tüm forum üyelerinin kandilini canı gönülden kutlarım hayırlı günler dilerim..

üstatlar sizlere sorum; elektrik direginden evdeki panoya kadar gelen kablo yasal sorumlusu ev sahibimidir yoksa tedaş mıdır ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Valla birader ev olayını bilmiyorum ama. Tedaşın 2010 yılında benim kuruma yazdığı mektupta Binaların yerleşkesi içinde bulunan direk, trafo, parafudur, kablo vs arızalanması neticesinde Bakım ve değişim işlerinin tamamının kuruma aittir deniyor. Benim çıkardığım sonuç son direk ile evine gelen kablo senin mülkiyetindedir.

kaygusuz cvp için teşekkürler bnm düşüncemde seninki gibiydi şuan elektrik mühendisleriyle görüşcem tam kesın bilgiyi onlar verır diye düşünüyorum

drekle ev arsı kablo aboneye aittir tedaş sadece dağıtım tarafından sorumludur.slm

tedaşta çalışan biri olarak, arkadaşların yazdıkları doğrudur
diye cevap verebilirim size

Kardeşim Tedaş sadece Direğe kadar olan kısmına karışır bina ile direk arasında çekilecek olana ev sahibi yani apartman, bina iş yeri neyse sahip sorumludur..

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri