Elektirik mi elektronik mi

caner00.0

Üye
elektirikte mi daha fazla para var elektronikte mi

Geçen güzel bir söz duydum tv de. "Sevdiğin işi yaparsan hiç çalışmazsın"
Yani her ikisini de seviyorsan, meslek olarak özümsemişsen ikisinden de uzmanı olarak para kazanmak mümkün. Sevmediğin, ilgini çekmeyen bir meslek, parası için ne kadar süre yapılır bilmiyorum!

Geçen güzel bir söz duydum tv de. "Sevdiğin işi yaparsan hiç çalışmazsın"
Yani her ikisini de seviyorsan, meslek olarak özümsemişsen ikisinden de uzmanı olarak para kazanmak mümkün. Sevmediğin, ilgini çekmeyen bir meslek, parası için ne kadar süre yapılır bilmiyorum!
Bu bizim x ve y neslinin hayat mottosu. Z nesli paçasından idealizm akan bir nesil değil. Bir hayat mottolari var mı ve neler onların hayatı için öncelikli anlatabildiğimi söyleyemem.

İlk değerin para olduğundan
Emlakcı ( E harfi ile başlıyor )
Devlet % 3 vermiş babalar gibi. Yatırım yok hammadde yok üretim yok istihdam yok. Keş para. Daha ne olsun. Geçen sene ev satın alıp 10000 emlakcıya 8000 devlete verdim. Neyin karşılığında. Yok.

Meslek seçiminde çığır açan bir yaklaşım. Herkes sevdiğin işi yap mutlu olursun derken reelizmin dibine vurmuşsunuz.
hocam çok yanlış anlamışsınız bir yönelme yapmam gerek
neyse elektronikçi olucağız uzmanlaşıcaz bu konuda

Bu konularda benim düşüncelerim çok köşeli. Ben daha ortaokulda okurken sabah akşam kız peşinde koşan düz liselileri görünce bu iş böyle olmaz. Benim bir iş bir meslek öğrenmem lazım diyerek endüstri mesleğe oradan teknik liseye başladım. Şu an mesleğime dair bir donanımim varsa bunun yüzde 70 ini endüstri mesleğe borçluyum.Düz liseyi bitirmiş kafası her konuda bir sürü gerekli gereksiz bilgiyle dolmuş elini etliye sütlüye bulaştırmamış insandan üniversite okuyunca çok harika bir meslek sahibi olan olurmu. Oluyor zaten ama ne kadar verimli tartışılır. O yüzden mesleki eğitimin başlama yeri ya ortaokul ya lise olmalı benim kafama göre. İstisnalar da bence kaideyi bozmaz.

Bu konularda benim düşüncelerim çok köşeli. Ben daha ortaokulda okurken sabah akşam kız peşinde koşan düz liselileri görünce bu iş böyle olmaz. Benim bir iş bir meslek öğrenmem lazım diyerek endüstri mesleğe oradan teknik liseye başladım. Şu an mesleğime dair bir donanımim varsa bunun yüzde 70 ini endüstri mesleğe borçluyum.Düz liseyi bitirmiş kafası her konuda bir sürü gerekli gereksiz bilgiyle dolmuş elini etliye sütlüye bulaştırmamış insandan üniversite okuyunca çok harika bir meslek sahibi olan olurmu. Oluyor zaten ama ne kadar verimli tartışılır. O yüzden mesleki eğitimin başlama yeri ya ortaokul ya lise olmalı benim kafama göre. İstisnalar da bence kaideyi bozmaz.
hocam beni iyi dinleyin dershaneye dahi gittim ama çalışmadım aslında kapasite var yani fen lisesi kazanbilirdim çalışsaydım. şuanki puanım anadolu düz liseye yetiyor ama Trabzon Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinine gidicem herkes gitme falan diyor bozulursun diyor hiç kimseyi dinlemiyorum. ben kendimi biliyorum şimdi 2 haftadır araştırıyorum hangi bölümü seçsem diye işte elektirik elektronik bölümünü seçmeye karar verdim daha başvurular başlamadı başlasın seçiçem şimdi bir de dal seçimi var ama onu şuan fazla düşünme gereği yoktu ama ben şimdiden seçeceğim dala kadar araştırdım mühendis abilere danıştım çünkü bende elektirik elektronik mühendisi veya elektronik mühendisi olmak istiyorum yani dal olarakta haberleşme sistemlerini (elektronik ve haberleşme) seçicem çoğu kişi öyle önerdi bilmem kendimi anlatabildin mi hocam

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri