ekat günlüğü

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
arkadaşlar merhaba. bu başlık altında EKAT belgesi başvuru sürecimi ve eğitim günlüğü tutmaya çalışacagım. merak edenlere umarım faydası olur.

26.10.2015 EKAT başvurum yapıldı. şirketim ile 4500 tl tutarında 3 yıllık sözleşme yaptık. 3 yıl sonunda senedimi alacağım. 3 yıl içerisinde istifa edersem ücreti talep edilecek.

evet arkadaşlar . başvurumuzdan yaklaşık 3 ay sonra bugun elimize ödeme planı ve davetiyemiz ulaştı. paylaşıyorum...

https://i.kontrolkalemi.com/1/Scan0002.jpg

https://i.kontrolkalemi.com/1/Scan0001.jpg

. D 750 karayolundan geliyorsanız mogan gölünü gectikden sonra aras kargo mogan subesinin oldugu sokaga girmelisiniz. Tesisin ve konaklayacagımız yerlerin fotograflarını ve düşüncelerimi paylaşıyor olacagım

Evet arkadaşlar. Gun itibari ile odamıza yerleştik. Tesisin yeri sapa denecek yerde. Özel aracınız yoksa kesinlikle taksi ile tesise gelin. Ankaranın meshur rampaları sizi fena hamlar dikkat

MLoqYk.jpg

Şöyle bi rampayı aşmak zorunda kalıyorsunuz.

lv3nrk.jpg

Yemek haneden görünüm. Odalara göre gayet iyi durumda

7M7RA5.jpg

İlk akşam yemeğimiz. Tuz sevmeyenler için iyi. Yağ seven ler için harika.

YrqzNZ.jpg

Odalar 2 kişilik. Oda arkadaşı şans işi.

yLNbqk.jpg

Tv bu sene konmus.odalarda İnternet baglantısı ve klima yok. Sıcak su ve oda ısısı iyi. Fakat halısı olmayan bu kocaman oda ankara ayazında ısınırmı bilemem.

Z7MGno.jpg

Elbise dolabı çok küçük. Yok sayılır.

Banyo ve wc vasat. Camasır hane hizmeti yok. Kuru temizleme 10km civarı uzaklıkda.

5MLWlA.jpg

Şöyle bi kitap veriyorlar.

BDvq6D.jpg

Şimdilik bukadar. Mesleki anlatımlarım ve izlenimlerin ilerleyen gunlerde gelecektir.

Sabah kahvaltısı 08:30 da baslıyor. Egitim 09:30 da.

knbBED.jpg

Evet devam ediyoruz....

Egitim ler haftanın 5 gunu saat 09:30 ile 16:00 arası. Öğle yemeği molası 12:30 ile 13:45 arası . 2 saatde bir 15 dk ara veriliyor. Eğitimin ilk gununde teslanın hayatını içeren belgesel ve yaşamına dair sohbetle gecirdik. 2. Gunumuz ohm ve kirşof kanununa dair anlatımlar gösterildi. 2. Gun aynı zamanda kompanzasyon mantıgına kısa bakısla gecti.

İş guvenliği dershanesi

28r62O.jpg

A5LDq7.jpg

NrpnWN.jpg

Eğitimin 1. Ve 2. Günü işlenip biten konular ve baslıklar şu şekilde
dkPLDD.jpg

Egitimin 3. Gununde transformatör tipleri ve kademe formülleri anlatıldı. Trafo dersliği

D4dEGl.jpg

3. Gun e ait başlıklar
E5RVzq.jpg

Kesinlikle ben elektrikçiyim diyen herkes katılmalı. Çok faydalı bir eğitim

Kesiciler dersliğinden bir görünüm

0mBrQW.jpg

Egitimin 2. Haftasinda ölçü ve koruma sistemlerine giriş yaptık. Derslikten bir fotograf. Ve 2 gunluk eğitim başlıkları

0mzO9B.jpg

jV6lEW.jpg

Fırsat buldukca belgesel izliyoruz

rZ1WLm.jpg

3. Haftamizda teorik den pratige gectik. Son calisma haftamizdan bazi fotograflar...

D40k76.jpg

m1W8g8.jpg

PPZEgb.jpg

XLrM90.jpg

5M11AM.jpg

Bugun 28 gunluk eğitim sürecimizi bitirdik.

Gerek saha uygulamaları gerek dershane çalışması olsun tarafsız olarak bilgiler vermeye çalıştım.

Son olarak bir kaç aktarma yapmak isterim.

1. 28.gün sonu sınavına mutlaka çalışmalısınız. Bizden önceki grup 21 kişiymiş ve 16 sı kalmış. Bugun telafi sınavına geldiler. Kalanlar 2 ay sonra tekrar geliyor.

2. Mesleki bilgisi ne olursa olsun mutlaka tüm meslektaşlarım bir yolunu bulup katılsınlar. Çok değerli hocalar ve arkadaşlıklar ediniliyor.

Gerekli gereksiz kalabalık ettiysem kusuruma bakmayın.

Saygılar...

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hocam sen resmen kampa gitmissin yaf..nasil is bu:)..yatilimi kaliyosunuz?. Kac gun surecek bu egitim?

Hocam sen resmen kampa gitmissin yaf..nasil is bu:)..yatilimi kaliyosunuz?. Kac gun surecek bu egitim?

28 gun suruyor. 4800 tl veren yatılı kalıyor. Zor bir iş . Ama ortam açısından ve meslaktaşlarımızla geçirilen harika bir süreç. Senede 1 sefer olsa super olur. Hanımlar duymasın kafa dinlemek için bulunmaz fırsat. Herkese tavsiye ederim:)

Son düzenleme:
Bu ne böyle ya şaka falan mı :) Adam yediği içtiği yattığı yerleri çekmiş :confused:

Burası teknik bilgi paylaşım platformu değil mi nedir bunlar ?

Vurkaç Boksör boş yapma

Ben gördüklerimi değerlendirdim sadece yazdıklarımda yanlış bir şey var mı?
Merhabalar;
EKAT belgesine mesleki yaşamım boyunca ihtiyaç duymadım ve muhtemelen bundan sonra da duymayacağım, tag i açan arkadaş herkesin göstermesi gereken hassasiyeti göstererek daha sonradan kursa katılacak arkadaşlara yardımcı olmak maksadıyla burada izlenimlerini paylaşmış ilgimi çektiği için başlığı takip ediyordum ki yazdığınız mesajı gördüm, buranın teknik konuların paylaşılacağı bir platform olduğundan bahsetmişsiniz. Doğru. Nitekim bu arkadaş sulu boya kursuna mı katılmış ??? Paylaştığı bilgiler yeteri kadar teknik detay içermekte diye düşünüyorum. Sizin paylaşımlarınızın içeriğine bakmak istedim, fakat profilinize ulaşamadım. Eleştirirken daha yapıcı bir uslüp kullanmanızı öneririm. Bişey katmıyorsunuz bari gölge etmeyin.

benim izmir ışıklar eğitim merkezinde çektiğim fotoları bulabilirsem eklerim
ama ankaradaki yer daha iyi ben 2013de almıştım belki izmir de düzelmiştir 2018 de yenilemeye gidince görürüz inş

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri