dvr cihazı sıkıntısı

adidas19

Üye
keyifli forumlar.Çalıştığım iş yerinde dvr uzaktan izlenebilen cihazdan 15 gun kadar öncesinin kaydının alınması istendi.Bu ayın 9 u itibariyle sisteme girip baktığımızda geriye dönük ayın 4 üne kadar kayıt ettiğini gördük.yanı 6 günlük ki cihaz 1 yıldır takılı yerinde.6 gunluk kayıt bulabilinmiştir diye Müdürümüz il Müdürlüğüne yazı yazıp alınan 6 günlük kaydı vermiş.Bugun itibariyle o bölgeyi kısmen gören ve farklı bir dvr cıhazına bağlı kameradan 28 gunluk kaydı aldık.o esnada 6 gunluk kaydını aldığımız cihazımıza baktığımızda bugun de dahil (4-13)tarihi arası kayıt devam ediyor yanı 6 gunluk kayden cihaz 10 gune çıktı.Bende güvenlik kamerası ile ilgilenen bir arkadaşı aradığımda duruma dair hardiskin ısınmadan dolayı veya yazılımsal yada donanımsal olarak kayıt cihazının kilitlenmiş olabileceğini söyledi.elektrikler gidip gelince düzelebilir dedi ki ayın 10 u elektrik kesintimiz oldu. Sizlere sorum:

Acaba bu cihaz kilitlendi de elektrik kesintisinden sonra düzelip kayda devam mı etti?

Tek patron izliyor biliyoruz ama internet üzerinden izlenirken geçmiş kayıtlar silinebilir mi?

hardisk arızası varda acaba ondan dolayı mı yapıyor.veya sizin sorun oluşturmasına sebeb olacak yada olmuş olabilir durumlar nedir?

Yazmayı unuttum cihaz daima çalışır vaziyette duruyor,geniş bir pencere önünde güneş alan bir odada ve oda sera etkisi altında olağandan daha sıcak bir oda.

Kilitlenme gibi bir durumu olsaydı alarm verirdi ve alarm ledi yanardı buna bakdıysan eger yanmıyorsa öyle bişey yoktur kanımca...bazı modellerde zaman indeksi diye bir olay oluyor.belkı onla alakalı olabilir eger raid ünitesi kullanıyorsan

Çok anlamam sistemden yani arkasına kameradan gelen ucu bağlamayı ve geçmişe dair kaydı bulup usb ye aktarmayı bile internetten video izleyip öğrendim. Uyarı ışığı varmı onu da bilmiyorum, zaten uyarı verse de müdür beyin odasında olduğu için sadece o izin verdiği sürece ilgileniyorum. Dvr makinasının önünde h. 264 yazıyor arkada 4 ses girişi ve 16 kamera girişi var.uyarıyı verecek üzerinde bir ışık yok diye hatırlıyorum acaba bu uyarı nerede veriyor?
Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Çok anlamam sistemden yani arkasına kameradan gelen ucu bağlamayı ve geçmişe dair kaydı bulup usb ye aktarmayı bile internetten video izleyip öğrendim. Uyarı ışığı varmı onu da bilmiyorum, zaten uyarı verse de müdür beyin odasında olduğu için sadece o izin verdiği sürece ilgileniyorum. Dvr makinasının önünde h. 264 yazıyor arkada 4 ses girişi ve 16 kamera girişi var.uyarıyı verecek üzerinde bir ışık yok diye hatırlıyorum acaba bu uyarı nerede veriyor?
Cevabınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.
Dostum kapsamlı bir sistem sanmıştım ilk başta ama öyle değilmiş anlaşılan.H 264 dvr ın video formatı.Alarm dediğimde ön panelde kırmızı bir led olur genelde güç ledinin yanında,harddisk devreden çıkar sa felan alarm verir ki daha sonradan yaptı dıyosun muhtemelen oyle bir durum yok.Aklıma senin görüntüyü ararken aklının o an için başka yerde olduğu ihtimali geldi :) Başkada bişey denmiyor görmeden

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri