Dp/Dp Coupler

bayrampuna

Üye
Selam Arkadaşlar;

Dp/Dp coupler 6ES7 158-0AD01-0XA0 kullanan arkadaş varmı aranızda, yapacağımız bir projede iki ayrı DP Master hattı birbirine coupler vasıtasıyla bağlanılacak ve aralarında haberleşme gerçekleştirilecek. Daha önce böyle bir uygulama yapmış arkadaş varsa değerli yardımlarını bekliyorum.
otomasyon

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu konuda bende aynı noktada yardım istiyorum yardımcı olabilecek arkadaş varsa yardımlarınız bekliyoruz?
Teşekkürler.

Bizde böyle bir uygulama var ama fabrikaya gittiğimde bir inceler ve bilgi veririm.

Ben daha önce kullandım. Yani standart bir I/O modulu eklemek kadar basit. iki masterda kendi HW eklenicek ve kac byte haberleşiceği
konfigure etmeniz gerekli Adresleride her master bağlandığı port adresini slave olarak eklemeli.

Arkadaşım, Dp/Dp coupler 6ES7 158-0AD01-0XA0 'ü birbirine bağlamadım ama fikir vermek açısından Simatic Manager da bu iki PLC yi aynı program altında tutup yani mesala Master1 ve Master2 adlı iki program gibi.Hardware-Network kısmında da bunları aynı çatı altında görüyorsun daha sonra burada yapacağın Network konfigürasyonunda bu ikisini IP üzerinden haberleştirebilirsin.Bu tip uygulamalar çok yaptım detay istersen anlatabilirim.Kolay gelsin.

DP Couplerin kısaca görevleri
1. Hatta sinyal gücünü amplife etmek.
2. Optocopler özelliği sayesinde iki port arasında optik izolasyon sağlamak.
3. Düşük akımlı parazitlerden etkilenmeden sağlıklı bir data transferi sağlamak.
İki tipdp couler vardır, birinde (yeni jenerasyon) configürasyon ve haberleşme hız ayarı yapılması gerekmiyor, eski tiplerde DIP siviçlerle hızı ve adresi ayarlamak durumundasınız.

Selam Arkadaşlar;

Dp/Dp coupler 6ES7 158-0AD01-0XA0 kullanan arkadaş varmı aranızda, yapacağımız bir projede iki ayrı DP Master hattı birbirine coupler vasıtasıyla bağlanılacak ve aralarında haberleşme gerçekleştirilecek. Daha önce böyle bir uygulama yapmış arkadaş varsa değerli yardımlarını bekliyorum.
otomasyon

Bu uygulamayı 1 sene önce yapmıştım.Hardware ayarları ekte

Ekli dosyalar

• master2.jpg
    master2.jpg
    100.6 KB · Görüntüleme: 292
  • master1.jpg
    master1.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 256
Adresleme PIW ve PQW şeklinde olacak.

belkı mesajı cok gec gordum ama yınede mesaj yazayım dedım belkı bırılerıne yardımcı olurum dıye

Eger bırden fazla hattınız varsa ve aralarında haberlesmek ıstıyorsanız Dp DP coupler kullanabılırsınız

sıstem cok kısaca bırının ınputu dıgerının outputu seklınde calısıyor

ornek fılan ıstersenız elımde olan eskıden yapmıs oldugum programardan gonderebılırım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri