Dokunmatik ekranda vidyo özelliği olması ne işe yarar

Yeni çıkan oparatör panellerinde vidyo özelliğide ekleniyor fakat ben bunun makine kullanıcısına ne gibi bi faydası olacağını anlamadım. fikri olan var mı?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Uzun bir makinada veya bazı makinalarda oparatörün görmekte zorlandığı kritik noktaları oparatör tarafından kontrol edilebilmesi için kullanılmıştır

Uzun bir makinada veya bazı makinalarda oparatörün görmekte zorlandığı kritik noktaları oparatör tarafından kontrol edilebilmesi için kullanılmıştır

aynen katılıyorum, bazı makinalarda opreratörlerin göremediği ve görmesinin gerektiği kör noktolar olabilir.bole bir durum olduğunda ayrıca bi ekran bağlanması gerekiyordu.şimdi bu tip hmı lardaki kamera bağlanabilme özelliği sayesinde hepsini operatör panelde halledilebiliyor.

hımm teşekkürler ben acil durumlarda penelden itibaren acil durumun oluştuğu noktayı gösterir bi vidyo olarak düşünmüştüm buda mümkün mü? ve ayrıca yüz tanıma özelliği olarak kullanılabilirmi ? yani üretim bandından gelen standart ürün içinden bozuk olanları ayırt etmede kullanılabilir mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri