Sony Xperia Z2 Telefonların Kırılan Ekran Onarımı

İyi günler,
Ekranı aliexpressten aldım, gümrük sorunu yaşamadım yaklaşık olarak 40 günde geldi. Dolar kuru yükseldiği için şuan fiyatı 72 TL ye filan geliyor.
https://tr.aliexpress.com/item/For-...0.410sXY&detailNewVersion=&categoryId=5904002

Yazana takılmayın model tutuyor ise gerisi birebir uyuyor. Gelen ekran birebir kasaya tam oturuyor. Yani 5 değil 5,2"

Hocam tekrardan iyi günler.Çinden sipariş ettiğim ürün geldi montajını yaptım ürün güzel aradabir parlakklık full ken kırpma haricinde sorun yok.Lakin bir sorunum var arka kapakta ilk başta belirrtiğim gibi çizikler vardı,montajdan iki gün sonra arka cam kendi kendine çatlamış sebebini bilmiyorum.Neyse önerebileceğiniz bir arka cam varmı?Teşekkürler.(hocam bide NFC gidiyormu bir bilginiz varmı)

Son düzenleme:
Hocam tekrardan iyi günler.Çinden sipariş ettiğim ürün geldi montajını yaptım ürün güzel aradabir parlakklık full ken kırpma haricinde sorun yok.Lakin bir sorunum var arka kapakta ilk başta belirrtiğim gibi çizikler vardı,montajdan iki gün sonra arka cam kendi kendine çatlamış sebebini bilmiyorum.Neyse önerebileceğiniz bir arka cam varmı?Teşekkürler.(hocam bide NFC gidiyormu bir bilginiz varmı)

İyi günler,
Maalesef ucuz ekranlar orijinalleri gibi olmuyor, ama Çin' den aldığınız fiyata Türkiye' den aynı kalitede 2 adet ekran alıyorsunuz doğal olarak tercih tabi ki daha ucuzu oluyor. Sonuç olarak kalite değişmedikten sonra aynı ürüne daha fazla para ödemeye gerek yok yani. Yalnız forumda üye arkadaşlardan Adem Beye Türkiye' den tedarik ettiğimiz normallerinden pahalı (geçmiş zaman tam fiyatını hatırlamıyorum) bir ekran vardı, o ekranda diğer değiştirdiğim ekranlarda ki kaliteyi bariz olarak fark ettim gerçekten verdiğiniz paraya değiyor.
Arka kapağı da yine Aliexpress' ten tedarik edebilirsin. Gerçi Türkiye içerisindeki satıcılarda da yurt dışı siparişini beklemeye değecek kadar çok pahalı değiller. NFC olayına gelecek olursak, orijinal kapağı yan sanayilerle değiştirdiğinde NFC özelliği gidecektir. Sebebi cam kapak arkasındaki NFC bobini yan sanayi muadil kapaklarda yoktur. Onuda ayrıca Aliexpress' ten tedarik edebilir yada komple NFC' li kapak getirtebilirsin. Tercih sizin, Türkiye' deki tedarik edeceğiniz kapakların %90' nı NFC bobini olmayan boş kapaklardır. NFC olanlar ise fiyat olarak yükseklerdir. Dolayısı ile Türkiye' den boş kapağa vereceğiniz fiyata Aliexpress' ten NFC' li kapak getirtebilirsiniz.

Hocam cevabınız için teşekkürler.Net ten yaptığım türk sitelerindeki araştırmalarda NFC bobin olan göremedim,evet aliexpresste var ama birkaç sorum var çatlayan arka camdan bobini söküp yeni aldığımız cama yapıştırsak vs olurmu.Birde ekranı monte ettikten sonra konuşurken ekran gidiyor sanırım yakınlık sensöründen üst tarafa sensörü bastırdığımda ekran geliyor böyle bir sorunla karşılaştınızmımı?

Rica ederim. Sökme işlemi düz bir şekilde yapılabilir ve yeni kapağa ölçülü bir biçimde yapıştırılabilirse çalışma ihtimali vardır ama sökerken, etiket söker gibi bir ucundan kaldırılarak söküleceği ve gerilmeye maruz kalacağı için içerisindeki tellerin zarar görmesi muhtemeldir. Yakınlık sensörü ile ilgili olarak, kulağınıza yaklaştırdığınızda yada üzerini kapattığınızda ekranın konuşma esnasında kapanması normaldir. Konuşurken kulağınızdan çektiğinizde ekran gelmiyor ise o zaman sorun vardır. Onda da genelde karşılaştığım sorun, ekranın sensöre denk gelen kısmı zaman zaman ter vb şeylerden leke alarak sensörün sağlıklı çalışmasını engellemektedir. Sildikten sonra düzeliyor. buna rağmen sorun yaşıyorsanız telefonun Ayarlar->Destek->Araçlar-> menüsü altında Diagnostics aracı mevcut. İçerisinde Test sekmesine girerek telefonunun tüm özelliklerini buradan test/kontrol edebilirsin.
Test işleminde sorun yaşarsan eğer telefonumun açma kapama düğmesine basılı tut ve kapatma ekranı çıktığında, Kapat butonuna uzun süre basılı tut. Cihaz güvenli modda başlatmak isteyip istemediğini soracaktır. Onaylayarak güvenli modda başlat ve test işlemlerini tekrar uygula. Eğer hata veren testte güvenli modda sorun yaşamadan geçiyor ise, telefonu fabrika ayarlarına döndür. Sorunun kullandığın bir uygulamadan kaynaklıdır. Normal çalışırken hata veren test güvenli modda da hata vermeye devam ediyorsa o zaman sorununun donanımsal olma ihtimali yüksektir. Sensörün kontrol edilmesi gerekebilir. Ekranı montaj yaparken sensöre parmağın değdi ise oda çalışmasını olumsuz etkileyebilir. Leke vs. yapmış olabilir.

nfc bobini sıcak hava ile çıkabilir saç kurutucu ile sıcak hava tut yapıştırıcı ısınınca çözülüyor.
o bobin teli ile yapılmıyor ...
yeni kapağa taşınabilir.

nfc bobini sıcak hava ile çıkabilir saç kurutucu ile sıcak hava tut yapıştırıcı ısınınca çözülüyor.
o bobin teli ile yapılmıyor ...
yeni kapağa taşınabilir.

Teknik olarak bobin teli değiller ama yapı itibari ile zarar görmeye müsait ve anten işlevini görmesi için bobin benzeri iç içe sargı şeklinde bakır yollardan oluşmakta...
Sökülüp tekrar kullanılmaya elverişli bir malzeme değiller, lakin eski kapak atılacağı için denenip çalışması durumunda kullanılabilir.
upload_2017-1-3_16-33-59.png

çok nazik bir şkilde sökülürse kullanılması mümkün sıcak hava ile sökülmesi mümkün samsung onu batarya üzerine koyuyor bu yüzden ...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri