Diyot

O turuncu parcalar kondansator. Kondansatorleri kapasitemetre ile yada kondansator olcum özelliği olan multimetre ile olcmelisiniz.

İlk mesajdaki parça induktor bobin olmali. Değeri hakkında yorum yapamayacağım. Onuda induktansmetre ile olcmelisiniz.

Bu işlere gönül verdiyseniz bu tür parçaları olcebilecek ekipmanlara da sahip olmak lazım. Normal multimerltre ile bobin ve kapasitor olcemezsiniz. Voltaj omaj akim gibi temel ölçümler yapabilirsiniz.
Kesinlikle haklısınız ustam yanlız merak ettiğim o kırmızı kondansatör ler hepsi aynı 2 tanesi multimetre ile değer gösteriyor Ken diğerlerinde hiç tepki bile vermiyor Bi gariplik yokmu sizce de İnternette multimetre ile kondansatör sağlamlık testi yapıyor lar buzer konumunda bende oradan gördüğüm için sordum bu benim tv min besleme karti 1 haftadır tv sizlik den merak saldım ya yaparım yada yeni tv alırım mantığı oluştu bende vaktinizi aldım kusura bakmayın

Multimetre ile kapasitor testi yapılmaz.

Yapanlar nasıl yapıyor bende bilmiyorum. Hangi bilimsel teknige dayaniyor anlamiyorum. Ustanın biri kapasitor testinde probun birini kapasitorun bacağına diğerini kapasitorun dış alüminyum kılıfına tutuyordu. Uyduruk teknikleri dikkate almayın. Bu teknikler kapasitorun sağlam olduğunu size söylemez.

Multimetre ile kapasitor testi yapılmaz.

Yapanlar nasıl yapıyor bende bilmiyorum. Hangi bilimsel teknige dayaniyor anlamiyorum. Ustanın biri kapasitor testinde probun birini kapasitorun bacağına diğerini kapasitorun dış alüminyum kılıfına tutuyordu. Uyduruk teknikleri dikkate almayın. Bu teknikler kapasitorun sağlam olduğunu size söylemez.
gövdeye kaçak var mı? diye bakıyor olmalı bu arızalı olması demek olabilir genede kapasite metre ile daha doğru olur.

gövdeye kaçak var mı? diye bakıyor olmalı bu arızalı olması demek olabilir genede kapasite metre ile daha doğru olur.

Bu kontrol kalemi ile faza bakıp "evet bu fazda 229 volt var" gibi söylemeye benziyor.

Kontrol kalemi voltaj ölçmez. Kapasite ölçme özelliği olmayan cihaz ile kondansator ölçülmez.

Bir elektrolitik kapasitore bakın multimetre ile ne göreceğiz.

Bu kontrol kalemi ile faza bakıp "evet bu fazda 229 volt var" gibi söylemeye benziyor.

Kontrol kalemi voltaj ölçmez. Kapasite ölçme özelliği olmayan cihaz ile kondansator ölçülmez.

Bir elektrolitik kapasitore bakın multimetre ile ne göreceğiz.
kontrol kalemi uyku açma i.in çok iyidir direnci iptal edilmişse çok güzel günaydın öpücüğü verir ama kondansatör testi yapılamaz...

kontrol kalemi uyku açma i.in çok iyidir direnci iptal edilmişse çok güzel günaydın öpücüğü verir ama kondansatör testi yapılamaz...

Aslında kontrol kalemi ne ise yarar diye bir konu açalım. Benim eski çalıştığım otelde elektrikçi kulak kaşımak için kullanırlardi.

Benim eski sef te bölüme aldığı kontrol kalemlerini vida sıkmak sökmek için kullanılmasına gıcık olurdu. Hemen taslamada uçlarını sivriltirdi ondan sonra verirdi.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri