dirençlerin akım dayanımı(soru)

mhacanal

Üye
arkadaşlar dirençlerin gecirebilecegi maksimum akım degeri adına bir cizelge veya katalog var mı.

20 ohm luk bildigimiz uzeri renkli cizgili ufak dirençler asagı yukarı kac ampere dayanır. yardımlarınız için simdiden tesekkurler. iyi calaısmalar...

Arkadasım sanırım senın bahsettigin 1/4 watt olan direncler.yani gücü 0.25 watt ona gore P=I.U dan hesapla P=güç,,I=akım,,U=gerelim...

şöyle soyleyeyim; yaklasık 20 ohm direnci 400v ac gerilime seri olarak baglayacagım. bagladıgım gibi duman tuter mi, farklı bir direnç tipi mi var bu tarz kullanımlarda?

şöyle soyleyeyim; yaklasık 20 ohm direnci 400v ac gerilime seri olarak baglayacagım. bagladıgım gibi duman tuter mi, farklı bir direnç tipi mi var bu tarz kullanımlarda?

bahsettiğiniz direnç 1/4 watt dirençse dumanı bile göremezsiniz bahsettiğiniz direncin gücü 8000 watt olmalıdır.

ben de oyle bir rakam dusundum de piyasada boyle bir urun var mı, varsa ne adla aramam lazım. o manada bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ben de oyle bir rakam dusundum de piyasada boyle bir urun var mı, varsa ne adla aramam lazım. o manada bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

bunu nerede kullanmayı düşünüyorsunuz açıklarsanız daha iyi yardımcı olmaya çalışalım

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri