Direk tipi trafo topraklama tipi

bunun için temel bilgilere sahip olmak gerekiyor. ;)

Ülkede herkes inşaatçı, herkes elektrikçi senin dediğin tartışılmaz bile. Başkasına para vereceğime en iyisini ben yaparım lütfen.

Haklısınız bunun acısını en çok çeken benim. Kontrol mühendisiyim nelerle, kimlerle karşılaşıyoruz bir şahit olsanız şok olursunuz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba, direk tipi trafonun TN;IT, TT topraklama tiplerinden hangisi oldugunu nasıl anlayabiliriz ?

sorusuna cevap: türkiyede dağıtım sistemi %90 TT dir. birinci T dağıtımın sisteminin topraklı yapıldığını ikinci T ise bizi ilgilendiriyor eğer yaptığımız sistemimi topraklıyorsak T alırız böylece sistemimiz TT olur buna göre direkli trafonun yanına gittin eğer trafo topraklanmışsa kesinlikle sistem TT dir

Son düzenleme:
merhaba, direk tipi trafonun TN;IT, TT topraklama tiplerinden hangisi oldugunu nasıl anlayabiliriz ?
Dağıtım trafolarında IT ve TN topraklama kullanmak gibi bir uygulama yok .

sorusuna cevap: türkiyede dağıtım sistemi %90 TT dir. birinci T dağıtımın sisteminin topraklı yapıldığını ikinci T ise bizi ilgilendiriyor eğer yaptığımız sistemimi topraklıyorsak T alırız böylece sistemimiz TT olur buna göre direkli trafonun yanına gittin eğer trafo topraklanmışsa kesinlikle sistem TT dir
Tebrik ediyorum . Bir sene önce cevapladığım soruyu ilk önce sadece sorusunu alıntılayarak bana tekrar cevap yazdırmışsınız . Altına da daha sonra cevabı eklemişsiniz . Hey allahım yarabbim .

Son düzenleme:
1622795053540.png

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri