Trafo sesli çalışması hak.

aynısı bizde vardı çin abb den gelme hitachi oldu artık, dikkat et %50 yükteyken birden patladı, kısa devre oldu sargılar, sonra piyasadan pek iyi şeyler duymadım bu trafoyla ilgili ama tabi belli olmaz şüphelendiğiniz durum varsa baktırsanız iyi olur , çam ağacı kokusu reçinelerden geliyordur, patladığında ben de aynı kokuyu almıştım , koruma röleleri 8ka değerini gösterdi .
Yük bizde yüzde 10 şu anda, yakında kontrol ettireceğim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Fan sesini bastırıyor, uzaktan korna çalıyor yaklaşık 20 mt den duyuyorum,
Bu ses bayağı zamandır var.yaklasik 1 senedir.
Bugün kapısını açtığımda böyle çam ağacı kokusu duydum. Sanki izolasyon sararmış gibiydi
Sabit kondansatör kapalı bu neden olur mu toplam 100 kvar kondansatör bağlı idi ama bayağı zamandır kapalı 3 sene olmuştur.

Video çektim ama yüklenmiyor sanırım ya da beceremedim.
Teşekkür ederim arkadaşlar

Evet
Belki sargılar ile çekirdek arasına benim gibi tahta koymuşlardır. :)

trafo ölçümü yapan firmalaradan biri ile konuşup detaylı ölçüm yaptırmanızda yarar var hatta sonucu rapor şeklinde isteyin iş veren için maliyetli gelebilir ama en azından trafonun başına bir iş gelmeden bir önlem alınabilir.
(siz kontrol yaptırın öneri sunun arıza durumunda sizi sorumlu tutumasınlar.)

biz sene birdefa düzenli yaptırıyoruz hem trafoları hemde kesici hücresini raporlayıp veriyorlar

trafo ölçümü yapan firmalaradan biri ile konuşup detaylı ölçüm yaptırmanızda yarar var hatta sonucu rapor şeklinde isteyin iş veren için maliyetli gelebilir ama en azından trafonun başına bir iş gelmeden bir önlem alınabilir.
(siz kontrol yaptırın öneri sunun arıza durumunda sizi sorumlu tutumasınlar.)

biz sene birdefa düzenli yaptırıyoruz hem trafoları hemde kesici hücresini raporlayıp veriyorlar
Teşekkür ederim

Trafo çok tozlu bir ortam da , Oda havalandırması IEC 60076-11 standardına göre olmalı . Fanlar sürekli
devrede ise durum pek iyi değil demektir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri