Trafo sesli çalışması hak.

telemcii

Üye
Screenshot_2023-11-16-20-55-41-98_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Merhaba arkadaşlar 2000 kva trafomuz sesli çalışıyor,uzun zamandır tipi kuru tip bobinlere bağlı ısı sensörü 70 derece ısı gösteriyor ve fotoğraflarından belli olduğu gibi alt taraftaki soğutucular soğutmaya çalışıyor,2 bin kva trafo var ama kullanılan yük bunun 3 te 1i, bu esnada benim ne yapmam lazım..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-16-20-56-19-42_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2023-11-16-20-56-19-42_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    64.9 KB · Görüntüleme: 29
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Playstordan,bu programı indirip ya-
rarlanın.Umarım,işinize yarar.Firma-
sı ile görüşmenizdede yarar var.

Ekli dosyalar

• IMG_20231116_210931.jpg
    IMG_20231116_210931.jpg
    108.2 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20231116_210959.jpg
    IMG_20231116_210959.jpg
    484 KB · Görüntüleme: 23
Teşekkür ederim ustam, kuru tip bir trafo neden isinabilir,?

sesten kasıt nedir
1---kaç desibel fan sesini bastrıyormu .. 7 metre uzaktan ne kadar duyabiliyorsunuz
yani ölçü
50 desibel bulaşık makinesi yağmur çamaşır makinesi sesi
60 desibel normal insan konuşma sesi yatak odası sesi değil ama atelyede işçiler konuşması
70 desibel 2 tır sesi ona göre nerede
2--- fan sesini bastırıyormu ?
sıcaklık 70 derece az değil ama çokta değil bana kalsa normal derim yani zaten kayıplardan dolayı ısınma olacak bir miktar edy (fuko kayıpları )bakır kayıpları falan fıstık işte

3- bu ses yenimi başladı

yani bir miktar ses olması normal bu trafonun kalitesi ile alakalı bir şey . nüvelerin nasıl preslendiği izalasyon reçinelerinin deformasyona uğradığı vs vs. zaten olsada kuru tip trafoya yapacak pekte bişi yok
zaten ya fanlarını kontrol edeceksiniz yada sargıları sıkıştıran ekipmanlar gevşemiştir ..

trafoda 2 nedenden çok aşırı ses gelir rezonans tan dolayı oda trafonun fazının biri gittimi oluşur ki bu mümkün değil . geriye sipirlerin gevşemesi yada kablo bağlantı papuçlarında gevşeklik kötü bağlantı olabilir başkada olmaz .. belkide duyduğunuz ses normaldir oda var
bilemedim incelemek gerek

Ekli dosyayı görüntüle 103009
Merhaba arkadaşlar 2000 kva trafomuz sesli çalışıyor,uzun zamandır tipi kuru tip bobinlere bağlı ısı sensörü 70 derece ısı gösteriyor ve fotoğraflarından belli olduğu gibi alt taraftaki soğutucular soğutmaya çalışıyor,2 bin kva trafo var ama kullanılan yük bunun 3 te 1i, bu esnada benim ne yapmam lazım..
Hocam bu kuru tip trafo abb 2000kva mı ? sanki ona benzettim

sesten kasıt nedir
1---kaç desibel fan sesini bastrıyormu .. 7 metre uzaktan ne kadar duyabiliyorsunuz
yani ölçü
50 desibel bulaşık makinesi yağmur çamaşır makinesi sesi
60 desibel normal insan konuşma sesi yatak odası sesi değil ama atelyede işçiler konuşması
70 desibel 2 tır sesi ona göre nerede
2--- fan sesini bastırıyormu ?
sıcaklık 70 derece az değil ama çokta değil bana kalsa normal derim yani zaten kayıplardan dolayı ısınma olacak bir miktar edy (fuko kayıpları )bakır kayıpları falan fıstık işte

3- bu ses yenimi başladı

yani bir miktar ses olması normal bu trafonun kalitesi ile alakalı bir şey . nüvelerin nasıl preslendiği izalasyon reçinelerinin deformasyona uğradığı vs vs. zaten olsada kuru tip trafoya yapacak pekte bişi yok
zaten ya fanlarını kontrol edeceksiniz yada sargıları sıkıştıran ekipmanlar gevşemiştir ..

trafoda 2 nedenden çok aşırı ses gelir rezonans tan dolayı oda trafonun fazının biri gittimi oluşur ki bu mümkün değil . geriye sipirlerin gevşemesi yada kablo bağlantı papuçlarında gevşeklik kötü bağlantı olabilir başkada olmaz .. belkide duyduğunuz ses normaldir oda var
bilemedim incelemek gerek
Fan sesini bastırıyor, uzaktan korna çalıyor yaklaşık 20 mt den duyuyorum,
Bu ses bayağı zamandır var.yaklasik 1 senedir.
Bugün kapısını açtığımda böyle çam ağacı kokusu duydum. Sanki izolasyon sararmış gibiydi
Sabit kondansatör kapalı bu neden olur mu toplam 100 kvar kondansatör bağlı idi ama bayağı zamandır kapalı 3 sene olmuştur.

Video çektim ama yüklenmiyor sanırım ya da beceremedim.
Teşekkür ederim arkadaşlar
Fan sesini bastırıyor, uzaktan korna çalıyor yaklaşık 100 mt den duyuyorum,
Bugün kapısını açtığımda böyle çam ağacı kokusu duydum. Sanki izolasyon sararmış gibiydi
Sabit kondansatör kapalı bu neden olur mu toplam 100 kvar kondansatör bağlı idi ama bayağı zamandır kapalı 3 sene olmuştur.
Abb 2000
Evet

Son düzenleme:
Fan sesini bastırıyor, uzaktan korna çalıyor yaklaşık 100 mt den duyuyorum,

Video çektim ama yüklenmiyor sanırım ya da beceremedim.
Teşekkür ederim arkadaşlar

Evet
aynısı bizde vardı çin abb den gelme hitachi oldu artık, dikkat et %50 yükteyken birden patladı, kısa devre oldu sargılar, sonra piyasadan pek iyi şeyler duymadım bu trafoyla ilgili ama tabi belli olmaz şüphelendiğiniz durum varsa baktırsanız iyi olur , çam ağacı kokusu reçinelerden geliyordur, patladığında ben de aynı kokuyu almıştım , koruma röleleri 8ka değerini gösterdi .

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri