Dijital saat

sekuba

Üye
Ustaların ben amatör olarak bişeyler yapmaya çalışıyorum, benim dijital bir duvar saati var Yere düşürdüm ve ekrana görüntü full geliyor. Yani ekrandaki her şey görünüyor. Yani 8888 gibi saat çalışmıyor nedeni ne olabilir. Yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler

Merhaba. Söylediğiniz bu durum çok eski, Casio marka 2 kalem pilli (3 volt) ve led göstergeli fx-120 modelindeki bir hesap makinesinde bazen başıma gelirdi, bu benzerlik belki bir işinize yarayabilir. Örneğin bu makinanın açma-kapama anahtarı açıkken, bu esnada 2 adet pili, pil yuvasına yerleştirirken birden 12 haneli göstergenin tümü "888888888888" olarak yanardı. Bu esnada titremeli olan bir pil yerleşimiyle entegrelere giden ters sinyalle bunun olduğunu hep düşünürdüm ve açma düğmesi açılıp kapanınca tek bir "0" yanardı yine, normal olarak.

Şimdi, sizin dijital saat yere biraz sert düştüğünde piller yerinden zıplayıp pil yuvasında kısa kısa akım kesilmeleri yaşanmıştır mutlaka. Bu kesilmeler ayni etkiyle tüm ekranı yakmış da olabilir. Pili (tek pili veya 9 voltluk pili) pil yuvasından çıkarıp tekrar takın, RESET 'lenip tekrar 0.00 'dan başlayacak mı ona bir bakın. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,909
Son üye
T_K

Yeni konular

Geri